Win7--s7-200

aragorn87

Üye
Elimde bır tane s7-200 plc var ..fakat bılgısayarm plc yı görmuyor...Windows 7 yuklu bılgısarda acaba ondan mı kaynaklanıyor?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Programın çalışıyorsa problemin Win7'den kaynaklanmaması gerekir. Ama illaki deneyeceğim diyorsanız, 2 tane seçenek var. Ya programı XP modunda çalıştırırsın, ya da virtual PC kurarsın. 2. çözüm daha güzel bir seçenek.

PC'nin ve proramın COM ayarlarını ve haberleşme hızını kontrol ettin mi?

Yok onu kontrol etmedim.. program zaten similasyonda calısıyor fakat s7.200 download edemiyorum

COM ayarlarını kontrol et. Büyük ihtimalle sorunun COM ayarlarından kaynaklanıyordur.

virtual PC yukledım olmadı ...Com ayarlarında ne yapmamı gerektıgını sölersn sevinirim..

bilgisayar donanım ayarlarında seri port (dönüştürücü kullanıyorsan USB'nin atadığı seri port) numarası ve data iletişim hızı ile siemens programının yüklediği donanımın seri port numarası ve data iletişim hızının aynı olmasına dikkat et.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…