wincc v7 tag bağlama işlemi nasıl yapılır?

wincc flexible kullandım ama şimdi wincc Scada öğrenmek istiyorum.En basitinden bir buton nasıl tage bağlanır biraz karısık geldı buldugum az sayıdaki dökmanlarda. Şimdiden teşekkürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaslar bana yardım edıcek bırı yok mu ? cok zor bısey degıl sanırım ama bana cok karısık geldı ..

eğer c7. kullanıyorsan effect bolumunden global color sheme kısmını "no" yapman lazım.
butonun rengini,şeklini,büyüklügünü vb.. her türlü özelligine bir tag atayabilrsin.bunun için de örnegin "color" kısmına sağ tıkladıgın zaman sana "c-action,dynmc dialog,tag" seçenekleri çıkacaktır.
eger direk bir tag ekleyeceksen tag kısmını seçebilrsin.
ama binary,byte vb durumlar göz önünde bulunduracaksan da dynmc dialog secebilrsin.digital kısmına girdiğinde 1 ve 0 durumlarında ne yapmak istyrsn yapabilrsin
iyi çalışmalar

tesekur ederım sn. rotsıs bugun de bıseyler ogrendım konuyla ılgılı ama acıklaman gayet acıklayıcı olmus .

takıldıgın bir yer olursa yazabilrsin forumlarda.fırsat buldukca yardımcı olmaya çalışırım.bu arada eger cpu'yla haberleşmıyorsan tag'ları external degil de internal olarak yaparsan yani scada'nın içinde, runtime'a geçtigin zaman yaptıgın değişiklikleri de görebilrsin

tekrar tesekkur ederım takıldıgım yerlerde tecrubelerınızden yararlanmak ısterım tabıkı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,912
Kullanıcılar
451,070
Son üye
oguzhanciller

Yeni konular

Geri