Wincc X ekseninde cismi kaydırma

Pokajy

Üye
Selamlar.
wincc de bir resmi-butonu-şekli vs herhangi bir integer sayısının değerine göre x 0 konumundan x 300 konumuna kadar kaydırmak istiyorum.integer sayısı 50 de iken cisim 0 konumunda integer 8500 olduğundada x 300 konumunda olacak diyelim. nasıl yapabilirim böyle bişeyi? fikri olan var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
WinCC ile size gelen Script menüsünü kullanarak bu istediğinizi VB ya da C scriptleri ile gerçekleyebilirsiniz.

WinCC de SetLeft() komutu cismin x ekseni üzerindeki konumunu ayarlar.
Kod:
#define timer "timer" // timer sayıcı içeriğinin atandığı tag
#define resim "eksen.Pdl" // ana resmimizin adını tanımlıyoruz
long int konum;
konum=GetTagWord(timer);
SetLeft(lpszPictureName,lpszObjectName,konum); //bu tür bir kodla işini görebilirsin..

lpszObjectName  // buraya x ekseni üzerinde hareket etmesini istediğin cismin adını yaz 
lpszPictureName  //burayada cisim hangi PDL nin üzerinde ise o PDL nin ismini yaz..

kodu bir döngünün içerisine atarak yada bir tane trigger atayarak devamlı olarak taratabilirsin..

Moderatör tarafında düzenlendi:
eline sağlık hocam. denedim ama derlemede hata verdi.yardımınızı bekliyom

Elinize sağlık gerçekten WinCC ile alakalı pek fazla döküman bulamadığımdan anca forumdan yardım alıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…