Wireless sinyalini yükseltmek ???

ibosch01

Üye
Selam wireless ağdan nete giriyorum.baglandıgım yer 35 metre uzaklıkta 2 diş çekiyor.bu sinyali daha güçlü nasıl alabilirim.bu konuda çalışması olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Arada bir engel varmı? Anten açılarıyla oynayarak biraz arttırabilirsin. Yere doğru 45º yapabilirsin yada biri antenle oynarken sen pc'ye bak ama tabi cihazın kalitesi ve ortamdaki olumsuzluklarda çok önemli.

Arada bir engel varmı? Anten açılarıyla oynayarak biraz arttırabilirsin. Yere doğru 45º yapabilirsin yada biri antenle oynarken sen pc'ye bak ama tabi cihazın kalitesi ve ortamdaki olumsuzluklarda çok önemli.

selam arada bir bizim evin duvarı birde aldıgım evin duvarı var baska birşey yok.kullandıgım cihazda airties wus 300 usb wireless adaptör.

usb adaptörün harici anten girişi varsa 7 dbi yada 10 dbi anten takarak %60-70 oranında sinyal artışı sağlarsın..

Sanırım wus senin pc'de alıcı olarak kullandıgın. Bi dediklerimi dene istersen verim alamazsan (alamayacaksın gibi düşünüyorum) AP'inde daha verimli antenler kullan derim. Yada nette elle yapabileceğin anten veya yönlendiriciler var onlara bir gözat. Ama biz bir arkadaşta bunun için urastık sanırım orada yaptıgımızda senin durumun gibiydi iki ayrı apartmanda çapraz dairelerden iletisim kurmustuk. Biz en iyi sonucu outdoor antenle aldık.

syn ibosh01 çekm seviyesi yuksek olan usb adaptörler kullanmanı tavsiye ederim.harici anteni olmayan urunlerden pek kalıte alınmıyor.antenlı modelleri incelemeni tavsiye ederim.internette alfa 500mw olarak arattır ornek cıhazları goreceksındır.ıyı calısmalar

35 m birşey değil. Ethernet kablosu çek. :D

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,362
Son üye
alp2234

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri