yıldız ucgen

Ama bu sargılara çok zara verir sayın maxialem motorun ömrü birde sistemdeki tesisatın ömrünü azaltırsın haklısın motor üçgen çalışır ama belli söre sonra sistem çöker

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bende zaten calısmaz demıyorum saglıklı olmaz uzun omurlu olmaz zaten bana bv fıkrı uygulatan mekanıkcıydı ... bızler kısa vadede degıl uzun vadede kesın cozumler ıle calısmak zorunda olan bır meslek gurubundayız... warsayım yada olabılırler ıle degılde kesın dogru olan bır tanedır bende o tek olan dogruyu ogrenmeye calısıyorum...

Büyük güçlü asenkron motorlara sisteminiz elveriyoriyorsa direk yol verebilirsiniz ancak kalkınma anında şebekeden çekilen aşırı akım stator saç paketlerinin fiziksel olarak titreşimine neden olur tekrarları halinde zamanla izolasyon problemine ,motor ömrünün kısalmasına neden olur. Yapılması teknik ve ekonomik açıdan doğru değildir.

mesajları okumamıştım okuyunca ne güzel demiş üstat

okudugum kadarıyla enjeksiyon motoru bunlarda hidrolik motorlardır ve neredeyse bosta çalışır gibi çalışırlar nedenmi aldıgı yagı basınçsız devir daim eder şayet işlem yapmıyosa bende plastik enjeksiyon sektöründeyim ve biraz hidrolik bilirim o nedenle konuya oradan girdim

12 kw lık motora direkt üçgen ne kadar uygundur sorusuna yanıt ararsak senin motorun uygundur cevabı çıkıyo termik atmazmı demişsin adı ustunde termik hemen atmaz önce algılaması lazım bu aşırı akım çok kısa süreli oldugu için termigin atmaması normaldir ama bobinlerin zamanla bozuma ugrayacaktır buda çok büyük problem degil diger taraftan motorun yükte olsa hem bobinlerin zarar görür hemde termigin atabilirdi

yapılan baglantı ne kadar dogru sorusuna gelince simens en başta yanlış karar federal telemekanik semtec varken neden diye sorarım neden oldugunu kontaklar meme yaptıgında anlıcan

diger taraftan kendin cevabını vermişsin mekanikçi dedi diye senin yapman gereken uygun malzemeleri sipariş verip o baglantıyı düzeltmendir orada makinaya müdahale mekanikçinin degil senin kararın olmalıdır ilk hatayı yapmışsın yani o baglantıyı sen önermeli ve müdahale etmeliydin

ewet haklısın maxialembenım bılgısızlıgımden kaynaklanan bısey aradıgım cewapı sen werdın hıdrolık we pnomatık sıstemlerı tam olarak bılmedıgım ıcın ?????

ama ılgın ıcın gonulden tesekkur ederım

Arkadaşım bahsettiğin malzemeyi merak ettim,nette arattım fakat bulamadım elinde bir döküman veya link varsa burada paylaşırsan sevinirim.Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

er na elektrik elektronik san tic ltd endüstriyel koruma ve kontrol rölelerine bakarsanız ordan buylabilirsiz kataloğunda besleme uçlarıne enerji verildiği anda yıldı ledi yanar röle kontağını çeker ve motor yıldız kalkış yapar röle ayarlanan süre sonunda tekrar yıldız kontağını bırakarak üçgen konuma geçer ve üçgen ledi yanarak röle kontağını çeker tabi bunda yıldız üçgen kontaktör bu bağlı olarak çalışır zaman rölesi ile yıldız üçgen kontaktörü ile birlikte çalışır benim orada bahsettiğim yçgenin rölesiznin içindeki sayıcı devresi bu sayı devresi sayesinde motorun yıldız üçgen kontaktörü zamana bağlı olarak konum değişitiryor

Arkadaşlar bizdede 15 kw lık motor direk yol verilerek sürülüyor ve ilk gördüğümde şaşırmıştım . Makinadaki proses gereği boyle çalışması gerektiğini sanıyorum , buna benzer değirmen fabrikasında bazı makina motorlarıda boyle tek kontaktorle çalıştırılıyordu.Gene makinanın yapısıyla alakalı olduğunu tahmin ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…