Yapı denetim şubesinde elektrik projesi kontrolü hakkında yardım?

erdem123

Üye
Arkadaşlar ben bir kamu kurumunda mühendisim. yapı denetim şubesindeyim yeni başladım.Karşıma çıkan elektrik projesini nasıl kontrol edeceğim. Hiç temelim yok lütfen yardım!!!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Daha önce benzer bir soruya verdiğim cevaptır. Bunlarda kafana takılan bir durum olursa sorabilirsin...

O çok uzun iş burada yazmakla olmaz ben sana kaynak götereyim sen oradan öğren sonuçta o diplomayı manavdan almadın okuduğunu anlaya bilirsin...
Aradığın konu başlığını yaz sonuna megeb ekleyip google' da arat çıkan pdf dosyalarını okursan hesapların nasıl yapıldığını öğrenebilirsin memur arkadaşım...

İyi çalışmalar...

erdem bey hangi bolumu bitirdiniz elektrik olmadigi kesin . yapi denetimlerde bildigim kadariyla elektrik islerini inceleyen ve onaylayan elktrik muhendsleri var. elktrik isi basit gibi gornur insanlara ama her nedense evinde ufak bir ariza olsa hemen elektrikci cagirirlar benim size tavsiyem elektrkten uzak durun bu isi bilen bir muhendis arkadasa yonlendirin . eger elektrik bolumu okuduysanizda kablo kesitlerini ve cinsini sormakla buyuk ayp etmisiniz bos yere okumusunuz guzelim bolumu .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…