Yardıma ihtiyacim var

Iyi günler ustalar. Rezistans tel sarimi yapiyorum. Ve bunu bi ac motorla yapmak istiyorum. Lakin motorunu hizini ve yönünü ayarlamam lazim. Bi de yon degistirmek istedigimde yavaslayip durmasi degil.aninda durmasi lazim. Bana yol gösterebilecek ya da yapip satabilecek kimse var mi?

Neden Ac motorla yapmak istiyorsunuz? madem makine yapılacak, motor çok fazla olmayacağından step gayet uygun olur hatta daha prof haliyle servoya bile geçilebilir.

Step in ne oldugunu bilmedigimden ve elimde bol sayida ac moror oldugundan soyledim.ama masrad edebilecek durumdayim.hangi motor lazimsa bana onu alirim

Akülü matkap kullan elini çektin mi hemen durur .

Arduino ile yapılabilir diye düşünüyorum. Zor olmasada donanım ve yazılım bilgisi nedeni ile konuya yakın olmanız gerekir.

Belki forumda bilen ve yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır.

Üst üste sarımlarda çap artıcagı için motorun hızıda senkron olarak artması lazım çok sıkıntılı iş. Yanya sarıcaksan ayrı ama

En iyi step motorlar olur pic programlama ile yapılabilir bir tanede motor entegresi ile gerilim ayarlanır 5 yada 8 kademeli hız ayarlanabilir

Peki nasil yaparim bunu? Bi şema paylaşmanız ve şemadaki simgelerin açılımını yapmanız mümkün mü ustadlar

Dikiş makinesi motoru olmaz mi? Pedalına bastikca çalışır ve hizlanir. Yön değiştirmek sart mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…