Yatar daire "Monofaze İle Nasıl Çalışır"

fihtiyar

Üye
Sayın Üstad'lar
Öncelikle Sitedeki paylaşım ve yardımlaşmanızı çok beğendim. Başarılar dilerim.

Elektrik bilgim hiç yok ve
Benim sizlere bir sorum olacak ??

Evimin boş olan arsası üzerinde Hobi amaçlı küçük bir atelyem var ve bütün cihazlarımı şehir şebekesinden gelen elktrik ile çalıştırıyorum. Artık yeterli gelmiyor. Bir Trifaze ile çalışan yatar daire satınalmak istiyorum fakat bunu 220 ile nasıl çalıştırırım çalıştırabilirsem verimli olurmu hangi parçalara ihtiyacım var ve kaça mal olur birde nereden temin edebilirim. Bizim burada bir bobinajcıya sordum ? olur ama invertör lazım dedi 500tl imiş fiyatı doğrumudur.? yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim TEŞEKKÜRLER.

Almak istediğm cihaz linkte verdiğimin ikinci elidir

Öz Site SM 1500 C

teknik özellikleri
Sabit Tabla 300 mm
Testere Mili Çapı 30 mm
Max Kesme Derinliği 100 mm
45° Max Kesme Derinliği 70 mm
Testerenin Mili Hızı 3000 x 6000 d/dk.
Motor Gücü 3-4 HP
Tabla Ölçüsü 800 x 1000 mm
Gezer Tabla Ölçüsü 720 x 480 mm
Max. Gezer Tabla Ölçüsü 1500 mm
Siper Ölçüsü 850 x 100 mm
Enine Max. Kesme Genişliği 1450 kg
Brüt Ağırlık 600 kg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hiç boşuna uğraşma,trifaze motor monofaze çevrilirse motorda güç kaybı olur.
3 hp monofaze motor bulursan, ........

220V giriş ile 3 fazlı motorları çalıştırabilen motor sürücüleri mevcut,bunlardan bir adet edinirseniz eğer sorununuz güç kaybı yaşanmadan profosyonelce halledilmiş olur.

500tl içinde yorumların gelebilmesi için motorun gücünü belirtmeniz gerekmekte.

Aynı motorun monofaze olanını satın almanız uygun olur.Hem sürücüden ucuza gelir hemde zaten en önemli aksamı motor olan daire testereye sıfır motor takmış olursunuz.

Sürücü dediğiniz alet nasıl birşeydir ve nekadara temin edilebilir. link verebilirmisiniz. Yada Google de arayabilmem için tam adı nedir teşekkürler.

500 tl lik olan 3-4 hp.lik çift devirli yatardaire motoru için devir kontrol cihazıymış

AC. motor sürücüsü,giriş 220 volt,olarak nette arayınız.Yerli yabancı birçok firma üretiyor.Güç yazmayı unutmayın.Kolay gelsin.

Bu kadar masraf yapacağınıza aynı motorun 1 fazlı olanını taktırabilirsiniz.

İlgi Alaka ve Yardımlarınızdan dolayı Tüm Arkadaşlarıma Teşekkür Ederim SAYGILAR / İYİ PAYLAŞIMLAR

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…