Yemek yapmak?

@Ar-kur-Tek usta, yemek yemek- yemek yapmak- damak zevki bunlar kişiye göre değişir, sabah kaçta kalkarsam kalkayım mutlaka kahvaltımı yaparım, o midemin ben açım sesini mutlaka bastırırım. günde 3 öğün ve düzenli saatinde yemeğimi yerim, yoksa dengem bozuluyor. millet uykusunda uyurken saat 3te işe giderken bile saat 2:30 da kalkar kahvaltımı mutlaka yapardım. biz giritliler mutfak konusunda biraz farklıyız galiba. rahmetli babam mutfağa fazla girmezdi ama girdimi de harika yemekler yapardı. hele bir salyangoz pişirirdi parmaklarını yerdin. rahmetli annemden babamdan çok şey öğrendim, ama ne gariptir ki erkek kardeşlerim yumurta bile kıramazlar. kız kardeşim yemek tarifi için bana telefon eder. demek ki her ailede bir tane böyle benim gibi arıza çıkıyor.

Bekar olsaydım listem net .
1. gün sucuk yumurta( ekmeği tavaya basacaksın yağını çekecek off of)
2. Gün tantuni ( ekmeğin içini ayrı ucunu ayrı tavaya basacaksın heyt yawru.....)
3. Gün Sarelleli ekmek, salçalı ekmek, yada peynir ekmek herturlu gider.
4. Gün mangal ( ekmeği izgaraya basacaksın... Allah allaaaah)
5. Gün Patates kızartması kola
6. Gün rakı nargile don atlet
7. Gün abur cubur don atlet

Mis misss Allah sağlık afiyet versin ustam

bu akşam güzel bi salata, yanına da fırında patatesli köfte yaparım. üstüne de yoğurt ve meyve. allah kabul etsin

sabır erdemlerin en büyüğüdür, ve nefsi terbiye etmek, saatlerce hazırlarsın pişsin diye başında beklersin, oturur 10 dakikada mideye gönderirsin. beklemeyi ve sabretmeyi öğrenirse insan yediğinden içtiğinden zevk alır. hazırlanan o yemeğe insan sevgisini ve sabrını da katarsa lezzti bir kat daha artar. Ve hiç kimse açlıkla sınanmasın, terbiye edilmesin.

bu akşam çocukların çok sevdiği doyurucu bir yemekte sıra
pırasa

bekarlık zor sanaat, bu gün patlıcan sarma, ve yemekten sonra Pamuk hanım sevmece

Ekli dosyalar

• patlıcan sarma.jpg
    124.7 KB · Görüntüleme: 18
  • pamuk.jpg
    105.9 KB · Görüntüleme: 18
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…