Yeni CNC'nin zamanı geldi

M8 vidalari yanlis almisim. M8x20 olacak. Ben M8x30 aldim.

Dukkanda kesilen aluminyumlarin biri 1mm yamuk cikti. Duzeltmek icin iki tarafina yukselti koyup ortasinda zipladim ama nafile. Bana misin demedi. Yarin balyozla girisecem.

iki tarafına yükselti koyup ortasını mengene ile sık. 1 gün bekle belki düzelir
o yüzden yamuk olma ihtimalleri çok yüksek böyle şeylerin.
kesilmeden traşlanması gerek yüzeysel

Ben kestim malesef. Eğer tablaya monte edebilirsem tarama kafasıyla tıraşlayabilirim ama onu artık monte etmek zor.

Makineye soğutma sıvısının akabilecği bir kanal eklemeye karar verdim. Püskürtme olduğu için çok sıvı akışı olmuyor ama yere damlayacak kadar oluyor yine de.

Aklımdaki başka bir konu da kabin yapmak ama eğer kabin yaparsam makineye erişimim kısıtlanır mı diye düşünüyorum çünkü makineye bir parça takarken makinenin her tarafını dolaşıyorum neredeyse.

Bir de makineye düzgün bir masa temin etmem lazım. Durup dururken başıma iş açtım as.

Bu arada yamuk olan parçayı akşam mengeneyle sıktım. Bu akşam söküp durumuna bakacağım. Yine düzelme olmazsa makinede tıraşlama yapacağım.

Parçayı makinenin tablasına nasıl sabitleyebilirim? Vidalayamam çünkü tüm yüzeyi tek seferde tıraşlamak istiyorum. Japonla yapıştırsam mı acaba?

Nasıl yapacağımı düşünüyorum. Makinenin tablası şu profilnden:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…