YILDIZ ÜÇGEN BAGLANTISI YARDIMI

Ben doğru bildiklerimi yazarım aslanım o alınır bu gücenir bakmam tamam mı? Kimseyle derdim sıkıntım yok olmaz olamaz da ! O yukarıda amerikan normunu verdiğim devreyi sene 1990'da o zamanki takoz zaman röleleri ile kurup çalıştırdım.
Foruma bak araştır diyorsunya ben senin yaşının en az 10 katı kadar yıldız/üçgen devre kurdurmuş devreye almış ve kontrolüğünü yapmışımdır.
Uygulamada da herkes yıldız-üçgen rölesi kullanır devresi basit arıza bulması basittir. Kimse karmaşık devrelerle uğraşmaz uğraşmak istemez. Şu yıldız/üçgen işinide büyütüp ülke meselesi yapmayın artık.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Pano MONİTÖRLÜĞÜ diye yeni bir meslekmi çıkmış ?

Pano MONİTÖRLÜĞÜ diye yeni bir meslekmi çıkmış ?

Evet abi stajı 1 ay kadar önce biten stajerimin bölümü de Elektrik tesisat ve pano montörlüğüydü.

Meslek Elemanlarının Görevleri;

• İş planı yapmak
• İşçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili önlemler almak
• Elektrik boru ve kasalarını yerleştirmek
• Sıva altı ve sıva üstü elektrik tesisatını döşemek
• Hazır bir otomatik kumanda sisteminin tesisata bağlantısını yapmak
• Tesisatı kontrol etmek ve onarmak
• Ev, ticarî kuruluş, fabrika, atölye ve benzeri yerlerde bulunan elektrik tesisatını, ek ve yeni tesisler için, elektrikli ekipmanları, proje, şema ve standartlara uygun olarak kurarak, işletmeye hazır hale getirmek
• Elektrik sistem ve teçhizatının kontrol Bakım ve onarımına yardımcı olmak
• Pano malzeme montajı yapmak
• Teçhizata etiketleme, kodlama yapmak
• Kablo montajı yapmak
• Pano testini yapmak
• Tesiste ve sahada pano montajı yapmak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…