Zaman Geçikmeli Br Devre Lazım

birkaç değişiklikle işimi hallettim teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    28.7 KB · Görüntüleme: 80
dediğiniz gibidir simülasyonda bu tarz devreler çalışmıyor. Bizzat kurup çalıştırdığım flip flop devreleri simülasyonda çalışmıyor. Aynı olay picli devrelerde de gerçekleşiyor bazen. Isisin en gıcık özelliklerinden birisi de bu ...

sayın serkan_48 devreyi proteusta denedim ama bir sorun var çalıştıramadım. LED sürekli yanıyor bütün derğlerle oynadım olmadı. Siz devreyi hangi simülatörle yaptınız.

Proteus 8.0 SP0 versiyonunda sorunsuz çalışıyor.

Selamlae serkan_48 yaptığın devreyi kurdum 1000uf 68v kapasitör kullandım ancak enerji kesildiğinde zaman gecikmesi olmuyor önerin var mı?

Ekli dosyalar

• 22267A96-AAD7-418E-B466-8602CCAB88E4.jpeg
    221.2 KB · Görüntüleme: 14
Yaptiginiz devreyi net gorup takip edemiyorum.

Ya devrede bir yanlis baglanti var yada kapasitor sarj olmuyor

Yaptiginiz devreyi net gorup takip edemiyorum.

Ya devrede bir yanlis baglanti var yada kapasitor sarj olmuyor

9v pil bağladım 63 v şarj etmesi yeterli olmuyor haliyle role bobini için yeterli güç sağlamıyor bu durum bakalım başka kapasitör denerim

9 volt ile 12 volt roleyi cektirebiliyor musun?

Evet, hatta 24v dc roleye 21-22volt verirsen yine çekiyor [emoji23] bobin için yeterli demek ki ama ömrünü kısaltır tabi.. pull down da yapmak gerekiyor tabi gerilim dalgalanması yapıyor arada

25v 680uf c kullandım yok yeterli olmadı o da role için yeterli olmuyor 16v 1000uf bulmam lazım sanırım sarj süresi yetmiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…