İstifa etmeli miyim? görüşleriniz gerçekten önemli..

_Glorious_

Üye
Merhaba arkadaşlar şu anda bir şantiyede şantiye şefliği yapıyorum. Taşeron firmadayım. İşi yapan da iş veren de kurumsal firmalar olduğu için düzenli sayılabilecek bir şantiye. Patronum da iyi bir insan. Bir yandan KPSS'ye hazırlanıyorum. Yeni mezunum. Öğrencilik dönemimde hep otomasyon, Scada, PLC üzerine yoğunlaştım. Şimdi karşıma bir Alman otomasyon firmasında iş fırsatı çıktı. Hem de İzmir'de. Fakat şantiyede de işler bana bağlı yürüyor. Çok kararsız kaldım. İşverenimi, ana firmayı ve işveren firmayı mağdur etmemek mi- gerçi onlar işini her şekilde çözer de..- yoksa yaşamak istediğin şehirde, istediğin işi yapıp hayallerinin peşinden gitmek mi?

yasalara uygun olarak hayallerinin peşinde kurulu hayata geçmeni tavsiye ederim.yasalara uygun derken şimdiki işverenine ayrılmak istediğini ve kendisinin de uygun görmesi halinde 56 iş günü süre ile daha çalışabileceğini kendilerine bildirmelisin.yeni eleman sen orada devam ederken gelirse işin işleyişini anlatır için rahat şekilde karşı tarafa işbası yaparsınız.Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.

Nitekim KPSS'yi kazanırsanız işinizden ayrılacağınız bir gerçek. Üniv.'de çalıştığınız konu üzerine binayen İzmir'e gidin hocam.

Hiçbir işyerinden kötü ayrılmamanızı öneririm. En basitinden eski işyeriniz yeni iş yerinize referans verecektir veya başka bir deyişle yeni iş vereninize eski iş vereninizden bizzat siz referans almalarını isteyebileceksiniz, bu da sizin itibarınızı artıracaktır. Demirer34 'e katılıyorum. Siz karar verdiyseniz eğer bunu kararlı bir şekilde iş vereninize bildirin ve yasal prosedürü uygulayın derim.

Uzun yıllar şantiye sektöründe çalışmış biri olarak söylüyorum, birçok firma ile çalıştım bir çok firmanın kontrollüğünü yaptım, genel değerlendirmem; Firmaların en iyisinde de en kötüsünde de en büyüğünde de en küçüğünde de aynı anlayışı gördüm; "ahmet gider mehmet gelir anlayışı", görüntüde elemana değer vardır ancak "verilen değer menfaatler bitene kadardır" bunu asla unutma. Sn gungoryalcın bey'ede hak veriyorum iş hayatında hiç bir yerden kötü ayrılma "çıktığın kapıyı her zaman aralık bırak". Çalıştığın firmana ayrılacağını söyleyip süre ver, işlerini toparlama yoluna git ve hedeflerine doğru ilerle. KPSS çok önemli, bu sınava iyi çalış ve bir yerlere atanmaya bak derim, alternatif olarak otomasyon işine yönelmeni tavsiye ederim. Ama ne yaparsan yap iş dalını değiştirme hep bir dal üzerinde ilerle.

Başarılar dilerim...

Teşekkürler arkadaşlar. Zaten kiminle konuşsam şantiyecilik iş değil diyor, bence de öyle. Çıkmadan 20 gün önce haber veririrm en azından onlar da kendilerini ayarlayabilir. İlk hedef İzmir'de KPSS, sonrası İzmir'de otomasyon. Bu otomasyon firması da kurumsal bir Alman firması yani çok iyi bir şans.

[FONT=&amp]"Şantiyecilik iş değil" cümlesi tamamen yanlış bir cümle, her iş dalının farklı çalışma pozisyonları vardır öyle şantiyeci vardır kral gibidir yüzlerce otomasyoncudan iyi pozisyondadır, yani; daha saygındır, daha iyi maaş'a sahiptir, şahsi işlerini istediği zaman yapabilme adına daha özgürdür, iş hayatı daha eğlencelidir şantiyede ızgarasınıda yapar sofrasınıda kurar... bu cümlelerin sonu gelmez. Mesleğinizle ilgili hiç bir iş dalını küçümsemeyin her iş dalının kendi içinde uzmanlığı farklıdır, şantiyecinin işini otomasyoncu, otomasyoncunun işinide şantiyeci hakkı ile yapamaz. Benim bir arkadaşımda fabrikada çalışmaktan isyanda tuvalette kaldığımız vakti bile hesaplıyorlar abi diyor. Siz mesleğinize, mesleğinizde çalıştığınız dal'a ne kadar değer verirseniz oda size o kadar değer verir.

Hayatınız boyunca konu ne olursa olsun genelleme yapmaktan kaçının.
[/FONT]

[FONT=&amp]"Şantiyecilik iş değil" cümlesi tamamen yanlış bir cümle, her iş dalının farklı çalışma pozisyonları vardır öyle şantiyeci vardır kral gibidir yüzlerce otomasyoncudan iyi pozisyondadır, yani; daha saygındır, daha iyi maaş'a sahiptir, şahsi işlerini istediği zaman yapabilme adına daha özgürdür, iş hayatı daha eğlencelidir şantiyede ızgarasınıda yapar sofrasınıda kurar... bu cümlelerin sonu gelmez. Mesleğinizle ilgili hiç bir iş dalını küçümsemeyin her iş dalının kendi içinde uzmanlığı farklıdır, şantiyecinin işini otomasyoncu, otomasyoncunun işinide şantiyeci hakkı ile yapamaz. Benim bir arkadaşımda fabrikada çalışmaktan isyanda tuvalette kaldığımız vakti bile hesaplıyorlar abi diyor. Siz mesleğinize, mesleğinizde çalıştığınız dal'a ne kadar değer verirseniz oda size o kadar değer verir.

Hayatınız boyunca konu ne olursa olsun genelleme yapmaktan kaçının.
[/FONT]

Haklısınız. Yanlış bir tabir kullanadım ama bana söylenen bu. Genelde şantiyeciler bile önermiyor şantiyeyi. Dediğiniz gibi o dalı sevip sevmemekle de alakalı.

Ben olsam giderim. Sevdiğin yerde çalışmak gibisi var mı yağ.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

İşine ne iyi geliyorsa oraya git..
Eski işyerinin ise işine geliyorsa zaten seni işe geri alacaktır.

Bakkala gidiniz ve vefanızla bir ekmek yada ciklet almayı deneyin bakalım verecekler mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366

Yeni konular

Geri