12 V - voltaj karşılaştırıcı

Merhaba arkadaşlar,

12 V'luk iki aküm var. Bu iki akü arasında 1 V'luk potansiyel fark olduğunda çıkış verecek bir yapı kurmak istiyorum. Bunu da PLC ile internetten ileteceğim. Sistemi kuracağım yer şehir dışı olduğundan simkart ile çalışan bir PLC olması lazım. Bu ikili grup arasındaki voltaj farklılığını bu şekilde nasıl iletebilirim ? Tavsiye edebileceğiniz PLC'ler var mıdır? Ek olarak, voltaj karşılaştırıcı modüller var mı , coklu sayıda karşılaştırma yapabilen ? Yardımcı olabilecek olan var mı ? Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
teşekkürler. benzer bir proje yapmıştım , android telefon üzerinden ev otomasyonu ile ilgili. Ben sesli komut verdiğimde sistem ona göre işlemi yapıyordu. Ama şu anki iş biraz farklı. Bu iki akü üzerindeki voltaj farkının 1 volt üzerinde olması lazım alarm üremesi için.

teşekkürler. benzer bir proje yapmıştım , android telefon üzerinden ev otomasyonu ile ilgili. Ben sesli komut verdiğimde sistem ona göre işlemi yapıyordu. Ama şu anki iş biraz farklı. Bu iki akü üzerindeki voltaj farkının 1 volt üzerinde olması lazım alarm üremesi için.
opamplı karşılaştırıcı uygulamalarını inceleyebilirsiniz. Opampın iki girişine karşılaştırmak istediğiniz voltajları uygulayın fark olduğunda opamp çıkış üretir. Bu çıkışı ister PLC ye isterseniz PICe uygulayabilirsiniz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,448
Kullanıcılar
450,388
Son üye
ozkanhatira

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri