6030m Bulaşık makinası alt kapağa bağlı aletin süngerimsi yuvarlak maddesin adı nedir

Arkadaşlar makinayı söktüm o parçanın içindeki yuvarlak madde dağılmış durumda.madde beyaz eşyaların ilk alındığında kutusunun kenarlarına konulan beyaz maddeden yapılmış.yardımcı olursanız sevinirim..ayrıca tuz kutusunu söktüm tekrar takmak istiyorum fiş soketlerinin yerlerini karıştırdım galiba acil yardım

Ana maddesi polistrendir. Hammadde şişirme işlemine tabi tutularak silolanır. Silolardan enjeksiyon makinalarında ki kalıplarına basılan şişirilmiş hammadde, buharla pişirilerek vakumlanır, su ile soğutularak kalıbın şeklini almış vaziyette makinadan çıkar. :) Uzun yıllar yaptığım işle ilgili bir soru gelince dayanamadım. :) O madde bahsettiğiniz gibi bildiğimiz strafordur ve o parça taşma siviciyle bitevi olarak plastiğin altında bulunur. Taban sacına su kaçağı olduğunda suyun kaldırma kuvvetiyle kalkıp, üstünde ki siviçi açar ve pompa devreye girer. Yedek parçacılardan bulamazsanız, yerine aynı şekil parça kesebilir veya hurdacılardan bulabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,245
Son üye
übeyt doksar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri