abb acs 101-1k6-1

emg

Üye
Hız kontrol cihazının pot ile devrini ayarlamak istiyorum ancak, potu bagladıgımda arızaya geciyor. Konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Potu hangi uçlara bağlıyorsun 2. Analog İnput (Referans Ucu) 3. Analog gnd 4. +10 V
Bu uçlara bağlaman gerekli

10 k lık potu bahsettiğiniz gibi bağlıyorum ancak bir yöne çevirdiğimde bir sey değişmiyor fakat diğer yöne çevirdiğimde pot yanıyor, devirde değişiklik olmuyor.

Pot yanıyor derken nasıl olduğunu anlayadım yani arızalanıyor değer göstermiyormu

pot arızalanıyor. bir yöne tam dayadığımda domanlar çıkıyor.

Çok enteresan cihazı daha önce kullanmadım ama 10 v tun pottan duman cıkartıp bozması enteresan bi durum

her sey için tesekkur, bunu çözemeyeceğiz galiba. peki bana bu işlemleri yapabilecegim 0,75 kw gücünde bir hız kontrol cihazı tavsiyesinde bulunabilirmisiz? Benim istediğim pot ile hız ayarını yapabilmek.Telemecanique serisinden olursa iyi olur.

Sürücüye 5k. ve 10k. pot bağlamanız gerekli.Potun iki dış ucundan birine +10V. diğerine 0V.
bağlayıp orta ucunu AI1 e bağlamanız gerekli.Yanlış bağlantı sürücü ve pot için sakıncalıdır.

her marka inverter ile istediğinizi yapabilirsiniz.
özelden mail adresini gönderirseniz. bağlantı şekliyle beraber öneride bulunabiliriz.

slm abb acs101-4k1 sürücüm var ve bunun parametresini arkadaşım oynadı şimdi üzerinde autput yazıyor ve ben bunu düzeltemedim bu yazının anlamı nedir ve bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,412
Kullanıcılar
450,321
Son üye
qvpngell

Yeni konular

Geri