aküden anlayan

Jel akü volt marka 100amper fiyatına yine aynı marka marin tipi deep cycle 180a alınabiliyor solar sistemde hangisi daha uzun ömürlü olur günlük 20 amp kullanımla avantajlı olurmu

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ampere bakılırsa 180 amper olan daha uzun dayanır.Fakat markaları iyimi kötümü anlamam.

Solar sistemlerde jel akü derin deşaja dayanıklı diye kullanılıyor ama az kullanımda marin akü de diğer normal akülere göre derin deşarja dayanıklı deep cycle diye geçiyor ama çevrim ömrü 100 ampere oranla 1/4 yerine 1/9 oran oluyor herhalde daha iyi olur en azından 100 a jel kadar dayanır diye düşünüyorum yanlışsam söyleyin

Solar sistemlerde jel akü derin deşaja dayanıklı diye kullanılıyor ama az kullanımda marin akü de diğer normal akülere göre derin deşarja dayanıklı deep cycle diye geçiyor ama çevrim ömrü 100 ampere oranla 1/4 yerine 1/9 oran oluyor herhalde daha iyi olur en azından 100 a jel kadar dayanır diye düşünüyorum yanlışsam söyleyin
Akü firmasını aradım bilgi aldım marin akü ömrü jel aküyle yarı yarıya dedi ama jel daha avantajlı dedi soğuğa sıcağa derin deşarja ve bu şekilde uzun süre beklemeye plakaları paslanmaya karşı dayanıklıymış darbede çatlasa bile kullanım gaz salınımı yok gibi kışın odaya al yani jel dediler marin 180 amper olsa herşey yolunda gitse hiçbir olumsuz durum olasa şarj deşarj vb.100a jel kadar belki dayanır yani aynı fiyata ve riskli olurmuş bilgi açısından yazdım

180 amperlik akü panelinizle hiç akım çekmezseniz 3 günde dolar. Bu arada kullanacağınız için dolması belkide mümkün olmayacak. Panelinize uygun akımda seri bir diyot bağlayarak direk şarj ettirebilirsiniz. Akü neredeyse rölantide çalışacağı için kullanım ömrü de çok uzun olacak tercihimi 180 amperlik yönünde kullanırdım.

neden aküyü boş farzedip sıfırdan dolduruyoruz nezaman boşaldı anlamadım aküm dolu 20 a kullanıyom en az 6 saat güneşlense27 a dolduracak gücüm var hadi hava sis pus hiç dolmadı bi 20 daha harcadım zaten 3 gün kullanıyom diğer günlerde fazlasıyla yetiyor 3yıldır kullanıyom şimdiye kadar boşalmadı benim derdim sulu aküyle randuman alamadım jel ile de alınan randuman deep cycle yazan marin ve yüksek amperli aküyle daha verim alabilirmiyim

Niye bardağın boş tarafına bakıyorsunuz. İşinize rahatlıkla göreceğiniz açıklamışım. 20 amper kullanımla akünüzün bitmesi 6 gün sürer yetmiyormu. Şarj kontrol devreleri gibi İlave maliyetler de gerekmiyor . Yine de tercih sizin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri