Analog Kamerayı Tv ye Bağlama

ercanatnr

Üye
Merhaba Arkadaşlar resimde gördüğünüz çıkışlar kamerayı tvye bağlamak için kullandığımız çıkışlar bu çıkışlardan audıo olana normal jack bağlanıyor ancak video jacı farklı acaba ben bu jaca kablonun gnd ucunu dış kısma değdirsem diğer ucuda orta kısma değdirsem görüntü alabilirmiyim. Yoksa jackın farklı olmasının bi sebebi var mı?

gmt8w.jpg

gmtnc.jpg

ercan bey bu tip jackları elektronik malzeme satıcısından çok ucuz bir rakama(50 krş yanılmıyorsam son aldığımda) temin edebilirsiniz.elinizde havya tutuyarsa bitane televizyona giriş için uyumlu hazır kablonun(büyük ihtimal tvniz tos fiş uyumludur hazır bir tos fişli kablo alabilirsiniz oda 2-3tl gibi) bir ucunu kesip yeni aldığınız boş jackı sizin dediğiniz gibi dış gnd olacak şekilde bağlarsınız olur biter diğer türlü kablo bağlamakla cihaza ark yaptırabilir ve zarar verebilirsiniz fotoğrafı jaka yakın ve büyük çekip koyarsanız size alıcağınız jakın isminide verebilirim resimde tam belli olmuyor kolay gelsin

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim resmi daha net çekmek isterdim ama kamera yanımda olmadığı için çekemiyorum. Bu resmide nette tesadüfen buldum uzun zamandır kafama takılıyordu sormak istedim. Bu konuda bilginiz varmı bilmiyorum ama ikinci bir soru sormak istiyorum ben o çıkışları pcdeki (kasetten cd ye aktarma yapan kartın) girişine bağlayacağım kartın üzerindede video ve audıo girişleri var. Acaba resimdeki çıkışlardan aldığım video sinyalleri karta uyum sağlarmı ?

İnternetten biraz jack çeşitlerine baktımda aradığım jak BNC jack olabilirmi ?

ercan bey bu tip jackları elektronik malzeme satıcısından çok ucuz bir rakama(50 krş yanılmıyorsam son aldığımda) temin edebilirsiniz.elinizde havya tutuyarsa bitane televizyona giriş için uyumlu hazır kablonun(büyük ihtimal tvniz tos fiş uyumludur hazır bir tos fişli kablo alabilirsiniz oda 2-3tl gibi) bir ucunu kesip yeni aldığınız boş jackı sizin dediğiniz gibi dış gnd olacak şekilde bağlarsınız olur biter diğer türlü kablo bağlamakla cihaza ark yaptırabilir ve zarar verebilirsiniz fotoğrafı jaka yakın ve büyük çekip koyarsanız size alıcağınız jakın isminide verebilirim resimde tam belli olmuyor kolay gelsin

Aradığım jacı buldum ancak bu seferde kamerayı pcdeki caputure karta bağlıyorum görüntü kalitesi oldukça düşük çıkıyor ve ses gelmiyor. Sorunlar yakamı bırakmadı bi :(

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,461
Son üye
Abdulkadir şahin

Yeni konular

Geri