Arçelik 3650 M protestat sorunu...

ersagun40

Üye
Selamlar.. Makina çalışıp biraz su aldıktan sonra sigorta attırıyordu. Motor soketini çıkarınca sigorta attırmıyor ama biraz su alıp duruyordu. Motor kömürleri bitmemiş ama biri çatlak, diğeri kırık. Kömürleri değiştirdim yine sigorta attırdı. Kömür kablolarını çıkarınca sigorta atmıyor. En sonunda protestatı değiştirdim normale döndü. Protestatla motor kömürleri arasında ki bağlantı nedir? Birbiri üzerinden devre mi tamamlıyorlar? Protestatta kaçak olduğu ölçü aleti ile nasıl anlaşılır?

tabi devre tamamlar ama kaçak felan olmaz su seviye anahtarı zaten gövde plastik

Benim anlmadığımda o zaten, peki sigorta neden atıyor?

kacak akım alakası yok su nem vb nedenler oksit veya fislerin arasındaki iletken toz ıslak partüküller topraklamayı cıkarıp avometreyle kontrol et sonucu bulacaksın bide ip ucu ısınan komürler maşayı kasar ve kolektöre deymez yay görevini yapmaz kacak akım sigorta atırır

Selamlar arkadaslar elimde 3650 M serisi camasir m var. cihaz isitma yapmiyor. beyni ve karti degistirdim (cikmalariyla) ancak hicbir sekilde isiticiya elektirik gelmiyor. kablolar kontrol edildi. makina programi bitiriyor ancak hic isitma yok.daha net cozumler icin fotolar ekliyorum. bu arada termostat kablolarini direkledim yine olmadi bide sorun karttan ise hangi parca sebep oluyor foto ustunde gosterebilirseniz sevinirim. cok acil cevaba ihtiyacim var simdiden tesekkurler. 2013-09-27 17.17.08.jpg2013-09-27 17.17.52.jpg2013-09-27 17.17.30.jpg

Son düzenleme:
makina suyunu alıp yıkamaya geçtikten sonra protestattaki kalın kırmızı ile kalın turuncu kabloları köprüle bak bakalım rezistans suyu ısıtacakmı.yine ısıtma yapmaz ise ntcyi kontrol ediniz.ntc normal ölçümde 4 kiloohm direnç göstermelidir.aksi taktirde arızalıdır.

Çok tesekkurler dediklerinizi en kısa zamanda deneyip olumlu yada olumsuz bilgi dönüşü yapıcam ancak kart tamiri hakkında bilgi eksikliğimi bağışlayın ntc tam olarak hangisi oluyor foto üzerinde gösterebilirseniz çok sevinirim.

rezistansın üzerinde yada sağ yanında ince 2 adet kablo ile bağlı parçadır.56ef474374996eca30d96110f30a6c0e.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri