Arçelik 4450 SJ Makina Arızası

Arcelik 4450 sj çamaşır makinası yıkama yaparken birsure sunra ekran ısıkları sönuyor aç kapa yaparak yeniden başlarıyorum fakat kısa sure sonra yıne ekran ısı sönuyor kapı kılidını deiştim bir sure iyi çalıştı fakat sonra yıne aynı sorunu yaşamaya başladım sorun kaynağı ne olabilir...

kart üzerindeki rolelerin lehimlerini tazelemen gerekir. lehimleri tazeledikten sonra düzeleceltir.

saygılarımla.

sağ olasın hiç bunu duşunmedim kapı kilidi kontak ısınıyor devreyı kesıyor diyerek ilk onu deiştirdim akşama denemesini yaparım artık inşallah ondandır.

bana denk gelenlerde genelde soğuk lehim problemi var dı. düzelecektir.

karttakı 4 adet roleyı yeni sitle deiştim olmad aç kapa anahtarı yeniledim motor kömurleri kontrol etim sorun yok reset ledim sorun çözulmedi ne yaparımdiye düşünmekteyim....

kartı başka bir makinada denedim sağlam çalışıyor benim makinada kısa sürede arıza veriyor son olarak su basınç siviçi arızalı dıye tahmin ediyorum ....

peki denemiş olduğun priz aynı mı prizde gevşeklikten dolayı gerilim düşmesi olmasın. başka birşey aklıma gelmiyor.

olabilir fakat daha öncedende aynı prizden besleniyordu artı makinanın prizi hiç cıkarılmaz devamlı takılı oldundan gevşeme ollacağını sanmıyorum yıkama veya sıkma yaparken kısa sürede dijital ekran gidiyor sadece kapak ısığı yanıyor makina proğramı tamamlamıyor garip birdurum tamircı arkadaşım kart arızası dedi fakat kartı başka bir makinada test etim sağlam cikti son tesbitin su basınç siviçi olma ihtimali var bugun söktum siviçi açtım içini yağladım güzel çalışıyor akşama takaçam çalışmasa yenisini alaçam çalışırsa sorunyok.. benim tesbitin böyle önerilerinizi arıza bitene kadar beklerim iyi çalişmalar....

olabilir fakat daha öncedende aynı prizden besleniyordu artı makinanın prizi hiç cıkarılmaz devamlı takılı oldundan gevşeme ollacağını sanmıyorum yıkama veya sıkma yaparken kısa sürede dijital ekran gidiyor sadece kapak ısığı yanıyor makina proğramı tamamlamıyor garip birdurum tamircı arkadaşım kart arızası dedi fakat kartı başka bir makinada test etim sağlam cikti son tesbitin su basınç siviçi olma ihtimali var bugun söktum siviçi açtım içini yağladım güzel çalışıyor akşama takaçam çalışmasa yenisini alaçam çalışırsa sorunyok.. benim tesbitin böyle önerilerinizi arıza bitene kadar beklerim iyi çalişmalar....

sen her ihtimale karşı uzatma kablosu ile bir dene bence birşey kaybetmezsin

Forum istatistikleri

Konular
128,335
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri