Arçelik 5950 orbital- amortisör sesi gibi

hasçel

Üye
arçelik 5950 çm yüklüyken sıkmada amortisör sesi gibi seri ve sürekli sesli çalışıyordu.amortisörleri kontrol etiğimde sağlam çıktılar.ön ve üst denge vidalarını gevşek olabileceğini düşündüm.onlarında torg değerleri normaldi.yanıltan ve rahatsız edici ses rulman grubundan çıktı.üçayak döküm kırılmış.doğrudan tahrikli olduğu için kırık yeri görmek zor.

bu makinalarda üçgen ağırlığın yani motor kısmının kazana bağlı olduğu kısımları koparıyor diye biliyorum isterseniz bir kontrol ediniz..

rulman gurubunun üst bacağının kırılmasına bende defalarca şahit oldum . malzemenin yeni fiyatı 60 tl

rulman gurubunun üst bacağının kırılmasına bende defalarca şahit oldum . malzemenin yeni fiyatı 60 tl

Hocam bu üç ayağı sökmek için nerden başlamalıyız, 3 ayağı tamamen çıkartıp kaynattırıcam, direkt drive motorun arkasında bir civata var ama kaynamış mübarek ...

iyi forumlar

Üç ayak kırılmışsa kazan kesinlikle çatlamıştır .
Kırık ayağın sağ ve sol tarafını mutlaka elle ve gözle dikkatlice kontrol ediniz,
Üç ayağı kaynatma fikrinden de vazgeçin ,kazan sağlamsa (üç ayağı kırık olan hiçbir kazan sağlam görmedim)Yeni üç ayak ile değiştirin.
Fuzuli masraflar yapmamış olursunuz.

Üç ayak kırılmışsa kazan kesinlikle çatlamıştır .
Kırık ayağın sağ ve sol tarafını mutlaka elle ve gözle dikkatlice kontrol ediniz,
Üç ayağı kaynatma fikrinden de vazgeçin ,kazan sağlamsa (üç ayağı kırık olan hiçbir kazan sağlam görmedim)Yeni üç ayak ile değiştirin.
Fuzuli masraflar yapmamış olursunuz.

hocam teşekkürler, servis geldi gitti, sadece üç ayağın dik duranı kırık, onu değişeceğini ve 200 lira alacağını söyledi, bende yaptırmadım fazla geldi açıkcası, bu yüzden bana sökümünü tarif ederseniz çıkmacıları dolaşayım, tekrar teşekkürler ...

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,146
Son üye
ashhh

Yeni konular

Geri