Arçelik 6050 M Arıza

ibasol

Üye
arkadaşlar arçelik 6050 m makinam var. yaklaşık 7-8 senedir kullanıyorum. bugüne kadar hiç arıza çıkarmadı. ancak dün akşam bulaşık yıkarken 20 dakika sonra durdu ve öylece kaldı. başta prizleri falan kontrol ettim. sonra makinanın arkasındaki girişleri ve soketleri kontrol ettim. herşey yolunda gibiydi. daha sonra ön tarafı açtım ve aç-kapa düğmesine baktım. onlar da normal gibi gözüküyordu. şimdi makina açık bir şekilde bekliyorum. sorun nedir diye..? servis çağırmadan önce basit bir şeyse sizlerden yardım alıp denemek istedim...şimdiden çok teşekkürler...

bu arada asıl sorunu yazmamışım...makinaya ve düğmelere elektrik gelmiyor...yani fiş takılı olduğu halde çalışmıyor...

açma kapama anahtarının uçlarını kısa devre edip deneyin. muhtemelen şalter arızalıdır. (elektrik bilginiz yoksa uğraşmayın çarpılırsınız)

şalter dediğiniz sanırım açma kapama düğmesinin olduğu siyah parça...

aynı bulaşık makinesi bendede var.makinayı açtığımda su almak yerine yıkama motoru çalışıyor.bu makinanın neresi arızalı olabilir.elektronik kartın yenisini taktım arıza aynen devam etti

anı cihaz su almadan hemen yıkama motoru çalışıyor.hangi parçası arızalı olabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri