Arçelik Orbital, Beko extron direct drive move Wool 3200 arızası

ersagun40

Üye
Arkadaşlar bu Beko marka çamaşır makinasının, kazanı dönmeye çalışıyor ama dönemiyor. Makinanın içinde kapasitör aradım bulamadım :) Kazan kayışı bile yok valla, ilk defa söktüm. Şimdi ana kart üzerinde büyükçe bir kondansatör var siyah 450 V 470 mF... Bunu söktüm ölçtüm, 450 mF değer gösteriyor. Birde mavi 1 mF lık kapasitör var, onu söktüm, değeri bitmiş sayılır 0.30 değeri var. Bu acayip motor, kapasitörle mi besleniyor, öyle ise hangi kapasitörü değiştirmem lazım.

1 Mf olan kondansatör işlemci ve IGBT sürücülerinin 5V tunu sağlıyor

Onu değiştirdiğimde sorun çözülecek mi ustam?

Değiştirip test yapman gerekiyor sorun bu noktada kalmışsa çalışması gerekli.

Mator uzerinde tako var onu deyisdirmen gerekli

Arkadaşlar bu Beko marka çamaşır makinasının, kazanı dönmeye çalışıyor ama dönemiyor. Makinanın içinde kapasitör aradım bulamadım :) Kazan kayışı bile yok valla, ilk defa söktüm. Şimdi ana kart üzerinde büyükçe bir kondansatör var siyah 450 V 470 mF... Bunu söktüm ölçtüm, 450 mF değer gösteriyor. Birde mavi 1 mF lık kapasitör var, onu söktüm, değeri bitmiş sayılır 0.30 değeri var. Bu acayip motor, kapasitörle mi besleniyor, öyle ise hangi kapasitörü değiştirmem lazım.

arkadaşlar merhaba forumda yeni olduğumdan konu açmasını beceremedim. arçelik 2600 çamaşır makinasının Hız kartında bc 547 1n4148 önünde ki 1k ve 10k dirençler yanıkdı kartı değiştim tekrar aynı malzemeleri yaktı.Motor tacho ucundaı 90ohma yakın motor omajlarıda 0 omaj ölçtüm motor bir süre çalışıp kartı yakıyor tako omajları ve motor omajları ne olmalı kömürler sağlam elektrikçi arkadaşımada gösterdim o da sağlam gözüktüğünü söyledi tako arızalı olabilir mi?birde rotor ile toprak arası 30ohm ölçüyorum bu normal midir?

kardeşim motor soketi ve soketine giren dişi soketi kontrol ediniz.deterjan çekmecesinden kazana giren hortum kazan bağlantı yewrinden sı sızdırıp bu suda direk motor soketi üzerine sızıp atlama yaparak tako girişindeki dirençleri yakıyor.motor soketini değiştiriniz.

arkadaslar 3200 extron kontrol karti tamir olurmu siteye yazamadim ozur

çamasır makınası elektronık kart tamırı yapan yerlerde yapılıyor....
nerde oturuyorsunuz bılmıyorum ama bulundugunuz ılde yoksa beyıncı alı ustayla ırtıbata gecın halledecegınden emınım sıte yonetıcısı forumda adres telnosu var .....

Beko Extron 3200 Driect driver çamaşır makinası kumanda paneline elektrik gelmiyor (ekran ışıkları yanmıyor) elektrik açma düğmesinden karta giriyor ancak kontrol panelinde tık yok bilgi için şimdiden teşekkürler.
Not : Resimde kırmızı halka içine alınan karta giriş kablolarına Makina'nın piriz ters düz değiştirerek her iki tarafa elektrik geldiği test edilmiştir.

r17vVa.png

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,145
Son üye
sukruseker

Yeni konular

Geri