Arcelik 2600 kazan rulmani

onuraydinn

Üye
Merhaba oncelikle sitenize yeni uye oldum.arcelik 2600 makinem var. Yaklasik 5 ay once yikama motorunu servisinde degistirdim. Simdi ise kazan rulmanlari bozulmus. Kazani elimle dondurdugumde biraz zor donuyor . Sikmada asiri ses yapiyordu. Ama artık hiç donmuyor 2 gundur. Sorunu halletmem mi daha mantikli yoksa yeni cihaz mi acaba? Herkes sakin satma kazani krom , yeni alacagin makine plastik destekli olacak diyorlar. Bunun ne gibi zararlari var? Simdiden gelen cevaplar icin tesekkur ederim. Bu arada rulman disinda baska bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:
rulman dışında sorun illa ki olabilir. amortisörleri daha önce değişmedi ise mutlak patlaktır. ısıtıcı ve pompa motoru kireçlenmiştir. vazgeçişmez temizlikte ise uğraşıp tamir edilebilir. ancak kazanın plastik olması çok da dez avantaj değil. aksine plastik kazanlı makinalar daha sessiz çalışır.

ürününüz temiz ise kazan rulmanlarını değiştirip uzun bir süre daha kullanabilirsiniz. ama çürümeler sararmalar mevcut ise bence çok fazla vakit ve para kaybetmeyin. sonuçta vazgeçilmez bir makina değil

rulman dışında sorun illa ki olabilir. amortisörleri daha önce değişmedi ise mutlak patlaktır. ısıtıcı ve pompa motoru kireçlenmiştir. vazgeçişmez temizlikte ise uğraşıp tamir edilebilir. ancak kazanın plastik olması çok da dez avantaj değil. aksine plastik kazanlı makinalar daha sessiz çalışır.

ürününüz temiz ise kazan rulmanlarını değiştirip uzun bir süre daha kullanabilirsiniz. ama çürümeler sararmalar mevcut ise bence çok fazla vakit ve para kaybetmeyin. sonuçta vazgeçilmez bir makina değil
Amortisörlerine baktım bir sorun gözükmüyor.Isıtıcı ve pompa motoru hiç temizlenmedi. Benim kafamı kurcalıyan şey sonuçta zorda olsa dönmesi gerekmesi. Ama artık hiç dönmüyor.Acaba beyninde de mi sorun var.

Makinem temiz çürüme sararma vs. yok . Ama Onla uğraşmak istemiyorum. O yuzden yeni makine alıp en azından garanti süresine kadar kafam rahat olsun istiyorum . Şayet ne yazıkkı max 600Tlye bakıyorum. Yeni makine alırken neye dıkkat etmem gerekir. 5 kilo bana yeterli olacaktır bu arada.Örneğin bu makine nasıldır? Fiyatı çok uygunAltus AL-181 B 5 Kg. 800 Devir Çamaşır Makinesi - Beyaz Eşya / Mutfak - Hepsiburada.com

Bu arada şimdi denedim dönüyor. Ama sıkmada feci bir ses var.Çünkü aşağıdaki tahliye yeri tıkanmış sanırım ondan dönmüyordu.

Hocam cocuk oyuncagi gibi oldu ama gene donmuyor sanirim beyinde sorun var.

Son düzenleme:
olabilir. makinede banyo yada ıslak zeminde kullanıldıysa rutubet ve nem den yapabilir. dediğin makine arçelik garantisi altındadır. ürün zayıf ta olsa servis desteği olacaktır.

olabilir. makinede banyo yada ıslak zeminde kullanıldıysa rutubet ve nem den yapabilir. dediğin makine arçelik garantisi altındadır. ürün zayıf ta olsa servis desteği olacaktır.
İlgin için teşekkür ederim. HOTPOINT-ARISTON WMG 601 TK Çamaşır Makinesi Fiyatları Kampanyalı Modelleri Fırsatları Avantajları Bu ürünü aldım .İnş güzel cıhazdır. Ben suan çok memnunum.

Bu arada isteyen olursa arçelik 2600ün 2 amortisörünü, pompa motorunu, manyetik kilidini, program beynını(belki sorunludur),hız kartını verebilirim çok uygun fiyata.

İlgin için teşekkür ederim. HOTPOINT-ARISTON WMG 601 TK Çamaşır Makinesi Fiyatları Kampanyalı Modelleri Fırsatları Avantajları Bu ürünü aldım .İnş güzel cıhazdır. Ben suan çok memnunum.

Bu arada isteyen olursa arçelik 2600ün 2 amortisörünü, pompa motorunu, manyetik kilidini, program beynını(belki sorunludur),hız kartını verebilirim çok uygun fiyata.
Bilgi paylaşımıyla işe paylaşıp atıl durumdaki makinayı nakite çevirmeye çalışmanız foruma ayrı bir renk katmış! Satmaya çalıştığınız, muhtemelen miadını fazlasıyla doldurmuş malzemelerin "sıfır" fiyatlarını vereyim de, ona göre bir fiyat belirleyin;
amortisör 2tl
pompa motoru 7 tl
manyetik kilit 7-10 tl arası
hızkartı 10-15 tl arası.. Hadi hayırlı işler, bol müşteriler...!

Merhabalar,
evimde kullandığım ariston marka mtb model bir buz dolabım var önde display ekran olan bir kart birde dolabın alnında olan bir kart var. söktüm göz kontrolü yaptım yanan bir şey görünmüyor. ama dolap fişe takıyorum iki off lambası yanıyor on yapınca restart olup tekrar off konumuna dönüyor ve dolabın hiç bir fonksiyonu çalışmıyor. yardımlarınızı bekliyorum.

alttaki kartı sökün fotosunu çekin arızalı malzemeyi işaretleyim.değişin.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri