Beko bulaşık makinesi kapağı açıp tekrar kapatınca kaçak akım rolesi atıyor

Beko D4 3001 bulaşık makinesi kapağı açıp kapatınca kaçak akım rolesi atıyor.
Kapaktaki kablolara baktım sorun gözükmüyor.
anakartın açık ışığı kısmında yanma oldu bu süreçte. anakart değiştirdim sorun devam ediyor. makine su alıp geri boşaltıyor yıkamaya geçmiyor, kapağı açıp kapatınca şalter atıyor. motoru test ettim çalışıyor. kondansatörü değiştirdim. su kaçağı yok.
tavsiyeniz nedir?

KKR bypass edip kapağın plastik yerlerinden tutarak açıp kapatın ve sigorta atsın. Sonra makinayı açıp kısa devrenin yanık izlerine bakarak sorunun nereden olduğunu bulmaya çalışın. Eğer kısa devre sırasında iz oluşmamışsa, kısa devre su üzerinden geçiyor demektir. KKR 30mA üzerindeki kaçakları tespit edebileceği için su bunu sağlayabilecek bir iletken.

Beko D4 3001 bulaşık makinesi kapağı açıp kapatınca kaçak akım rolesi atıyor.
Kapaktaki kablolara baktım sorun gözükmüyor.
anakartın açık ışığı kısmında yanma oldu bu süreçte. anakart değiştirdim sorun devam ediyor. makine su alıp geri boşaltıyor yıkamaya geçmiyor, kapağı açıp kapatınca şalter atıyor. motoru test ettim çalışıyor. kondansatörü değiştirdim. su kaçağı yok.
tavsiyeniz nedir?
Dış kapı saçını sok alt kısımdaki kablo ağını kontrol et makine su alıp hemen boşaltıyor su kaçağı yoksa alt sasede kapaktaki köpük üstündeki sivic kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
128,315
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri