Asenkron motorun fren bobininin sarımı neye göre nasıl hesaplanır.

ugursoysal

Üye
merhaba arkadaşlar kendim taşeron olarak vinç arızalarına gidiyorum. arızada çoğu zaman karşıma yanmış motorlar ve frenler çıkıyor. bunları başka yere sardırmak yerine ek gelir olarak kendim ufak atelyemde sarmayı düşünüyorum. daha önceden bobinajlık yaptığım için motor sarımını biliyorum ama fren sarımı nasıl hesaplanır bilmiyorum. frenlerin sarımı neye göre hesaplanır yardımcı olurmusunuz.
şimdiden teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
fren bobin sarımlarında hesaplama yapılmaz çünkü daha önce hesaplanmış ona göre bobin sarım yeri yapılmıştır.
bence yapman gereken eski yanık bobinin tel kesidini ölçerek ve sipir sayısını sayarak not alman .ona göre sarman.
not alırken fren sistemin etiket değerlerinide not etmen gerekir etiket yoksa fren sistemin yapısını ölçerek not etmelisin.
çünkü bir daha geldiğinde aldığın nota göre sararsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,464
Kullanıcılar
450,405
Son üye
kesik038

Yeni konular

Geri