Ayarlı güç kaynağı tavsiyesi 60v 20a

Çok güzel umarım bir an önce gelir güle güle kullanırsınız ne kadara aldınız acaba birde kutu olarak ne kullanacaksınız ben arkadaşıma 3d yazıcıdan bir kutu bastırıcam güzel kutular mevcut internette stl dosyaları ile birlilte
Teşekkür ederim umarım kazasiz belasiz teslim alirim. 220€'ya kit olarak aldım(6024W + 1500-68 + s800 kutu).

Kutuyu şimdilik aldım, kendim bir ara ihtiyaçlarıma yönelik özgün bir kutu tasarlayacağım ve alüminyum'dan imal edeceğim kutuyu, eh tabiki sanayi sitesini tavaf edeceğim 😅.

Teşekkür ederim umarım kazasiz belasiz teslim alirim. 220€'ya kit olarak aldım(6024W + 1500-68 + s800 kutu).

Kutuyu şimdilik aldım, kendim bir ara ihtiyaçlarıma yönelik özgün bir kutu tasarlayacağım ve alüminyum'dan imal edeceğim kutuyu, eh tabiki sanayi sitesini tavaf edeceğim 😅.
Fanı cok merak ediyorum sizden cevap bekliyorum tekrardan hayırlı olsun

Tam çıkış noktasına bağlamak için;
uygun akımda, süper hızlı diyot da
almayı düşünün.
Ustam, uygun akımda derken açıklayabilir ve örnek verebilir misin? Biraz fazla acemiyim de 😅.

Ayarladığınız gerilimden yüksek bir
gerilim, çıkışta olusa; çıkış mosfetine
elveda dersiniz.
Özellikle; motor çalışırken, siz gerilimi
düşürürseniz ve ters hızlı diyotunuz da
yoksa...
Adaptörün verebileceği en yüksek akımı
geçecek süper hızlı bir diyot.
Tabi gerilimi de...

En son çıkış neresi ise oraya takacaksınız.
Çok afilli görünen bu cihaza gözünüz
gibi bakmalısınız.

elveda dersiniz.
yoksa...
Tabi gerilimi de...

gibi bakmalısınız.
Tavsiye için teşekkür ederim. Konuyu araştırıp uygulamaya çalışacağım.

Bizide bilgilendirirseniz seviniriz
👍
elveda dersiniz.
yoksa...
Tabi gerilimi de...

gibi bakmalısınız.
Haklısınız, elimden geleni yapmam gerekiyor. İndirimli fiyat olsada pahalı cihazlar. Bir kere alayım başım ağrımasın diyordum ki sizin tavsiyeniz beni benden aldı. Bu şekilde daha ne püf noktaları öğreneceğim bakalım. Bu cihaz incelemelerinde kesinlikle denk gelmediğim bir konudan bahsetmişsiniz.

Peki ustam, en son çıkış derken; 6024'ün girişlerine başlayacağımız SMPS güç kaynağının çıkışlarından bahsediyorsunuz?

Eğer öyleyse, bu diyotu güç kaynağının çıkışı ile 6024'ün girişi arasına mı konumlandıracağım? Ve hangi kutuplar arasına koyacağım? Bir çırağa anlatır gibi anlatabilirseniz hiç hatasız bu işlemi yapmayı umuyorum. En azından konuyu buradan takip eden arkadaşlara da örnek olur.

Birde bu güç kaynağı 1500w (68V 22A) bu diyotu buna göre mi araştıracağım? Örnek verebilir misiniz?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,151
Son üye
YunusTuncel

Yeni konular

Geri