Bilgisayar Ekranının Yan Odalardan Etkilenmesi

mertklic

Üye
Merhaba, ilginç bir sorun ile karşı karşıyayım.

Bilgisayarıma 2. monitörü aldıktan sonra ilk monitörümde sorunla oluşmaya başladı.
Önce mutfaktaki buzdolabının motoru çalışmaya başladığı anda ekranın gidip geldiği farkettim.
Sonra mutfaktaki ocağın ateşlemesi yapılırken her çakma sesinde ekrandaki görüntünün oynadığını farkettim.
Sonra koridorda hareket algılamalı lamba açıldığı anda ekranın gidip geldiğini farkettim.
En üst seviye olarak yan odadaki lamba açılırken ekranın gidip geldiğini farkettim.

Mutfak ile benim odama gelen fazlar farklı.
Yan odayla benim odama gelen faz aynı.
Bir elektrikçi çağırdık. Mutfakta toprak sorunu olduğunu farketti. Toprağını düzeltinde ocak çakmağı sırasında görüntünün bozulması düzeldi fakat buzdolabı motoru çalışınca oluşan sorun devam ediyor.

Bir tanıdıktan tunçmatik priz aldım onu taktım sorun yine aynı.
Bir fikri olan var mı?

Ekran kartım GTX970. Monitöre Displayport kablosu ile bağlı. Görüntüsü gitmeyen monitör HDMI ile bağlı. Görüntüsü gitmeyen monitörde displayport girisi olmadığı için değiştirip deneyemedim

Örnek video linkini koyuyorum.
Örnek Video
Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar,

Tunçmatik prizi denerken önceden görseldeki 5li prizin beslemesi olacak şekilde takmıştım. Sorun düzelmemişti. Kasanın güç kaynağının fişini doğrudan bu prize takınca sorun düzeldi. (Eski durumda kasanın güç kaynağı ile beraber monitörlerin bağlı olduğu 5li priz tunçmatik'e bağlıydı)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-04-06 at 18.50.47.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-06 at 18.50.47.jpeg
    243 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
128,320
Kullanıcılar
450,157
Son üye
oguz24

Yeni konular