Biz boşuna okumuşuz

Marmara Üniversitesi Mühendislik Kariyer günlerinde köklü bir şirketin (isim vermeyecegim) yönetim departmanından gelen büyüklerimiz bize aynen şu cümleyi kullanmışlardı "ODTÜ'lü mezunlarla çalışmayı pek tercih etmiyoruz, genelde kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar." şuan çok net anlıyorum dedigi cümleyi.

Çocuk işte ne söylediğini bilmiyor..Bu forumun amacı gayesi belli..Bu çocuk
Bu forumda olmayı haketmiyor bence.Saygılar.

Senin muhattap olmadığın eknisyenler olmasa,senin mühendis olunca çizeceğin projeleri yazacağın programları at çöpe sonuç olarak bir şeyi ortaya koymak zorundasın kimse sana proje çizip program yazıyon diye mal bağışlamaz mühendissen alırsın bir proje ve aldığın o projeyi ayağa kaldırırsın tabi bunu yaparken en çok teknisyen ve teknikerlere yani takım arkadaşlarına ihtiyacın olacak.Şu var bulursun bir iş yazarsın programı çekilirsin çizersin projeyi misal 1 kazanırsın , baskaları da senin projeni kullanarak kendi reklamını yapar aklını kullanırsan 1 değil 3 kazanırsın sonuç olarak maddi bakımdan teknisyen ve teknikerlerden üstün olurmusun mutlaka olursun bunun yanında ins mutluda olursun....Mühendislikte parayı sadece çizilen projeler v eyazılan programlardan kazanamazsın asıl iş takımı yönetmektir sen böyle emrivaki takılırsın ordada mutlaka ve o takım sana hayatı zindan etmisin bilir emin ol düşün il dışı şantiyede bir iş vra bir yolunu bulur istedikleri zaman kuzu kuzu seni oraya getirir yani isterlerse sana aldığın o projeyi illallah ettirmesinide bilirler karar senin ama sende pek takım ruhu yok gibide hayırlısı olsun artık ;)

Senin muhattap olmadığın eknisyenler olmasa,senin mühendis olunca çizeceğin projeleri yazacağın programları at çöpe sonuç olarak bir şeyi ortaya koymak zorundasın kimse sana proje çizip program yazıyon diye mal bağışlamaz mühendissen alırsın bir proje ve aldığın o projeyi ayağa kaldırırsın tabi bunu yaparken en çok teknisyen ve teknikerlere yani takım arkadaşlarına ihtiyacın olacak.Şu var bulursun bir iş yazarsın programı çekilirsin çizersin projeyi misal 1 kazanırsın , baskaları da senin projeni kullanarak kendi reklamını yapar aklını kullanırsan 1 değil 3 kazanırsın sonuç olarak maddi bakımdan teknisyen ve teknikerlerden üstün olurmusun mutlaka olursun bunun yanında ins mutluda olursun....karar senin ama sende pek takım ruhu yok gibide hayırlısı olsun artık ;)
Arkadaşım kapatın artık şu konuyu iyice baydı ya..

Eğer bir yere girerken torpil yaptırmak zorunda kalıyor isen bu senden daha iyi biri daha olduğu anlamına gelir. Ve de o işi sen alıyor isen o birinin hakkını yiyorsun demektir.
Neyse ahlak hafiyeliği yapmayacağım yada din bilgisi dersi vermeyeceğim.

Ben teknik bir adamım sana teknik olarak tavsiyem şudur kulağına küpe olsun;
Bizim meslekte ekip olarak çalışmak çok önemlidir. Ekibinde çalışan teknikerin teknisyenin ne kadar bilgili ve tecrübeli ise sen mühendis olarak okadarsındır.

Eğer sen ekibine sahip çıkmaz küçük görürsen gidip tek tek kablo pabuçlayıp uç bağlamak yada gidip leğim yapmak yada en basitinden çok basit bişi için gidip elektronik kumpasla ölçüm yapmak zorunda kalırsın, ayrıca verdiğin her işin arkasından acaba?? diye düşünürsün.

Bende mühendisim ama bu konuda çok yanlış düşünüyorsun kusura bakma. Tekrar söylüyorum bizim mesleğimizde ekip olmak çok önemlidir ancak senin bu tavrın ayrımcılığa giriyor ve ucu banada dokunuyor. O yüzden kendi adına konuş.

Ve hiçkimsenin hakkını yemeye yada hiçkimseye hakaret etmeye hakkın olmadığını anla lütfen. Kınıyorum sizi...

Kolay gelsin.

valla kardeş benim görüşüm bu hatta üniversite sınavında 15.000 üstünde olanları mühendisten bile saymıyorum.

Çocuk işte ne söylediğini bilmiyor..Bu forumun amacı gayesi belli..Bu çocuk
Bu forumda olmayı haketmiyor bence.Saygılar.
teknisyen bey bana çocuk diyebilirsiniz ama asla benim yerimde OLAMAYACAKSIN!!!

kafası gerçekten çalışan insanların egoları olmaz. alçak gönüllü ve mutevazı olurlar.
zeki oldugunu iddia edenler ise kafası gerçekten çalışanlardan daha zeki değillerdir. Egoları vardır, kendini beğenirler.

einstein ı örnek al mesela, okulda dalga geçilen cocuk. sence o zekasıyla dalga geçenlere cevap veremezmiydi ?

Son düzenleme:
Senin muhattap olmadığın eknisyenler olmasa,senin mühendis olunca çizeceğin projeleri yazacağın programları at çöpe sonuç olarak bir şeyi ortaya koymak zorundasın kimse sana proje çizip program yazıyon diye mal bağışlamaz mühendissen alırsın bir proje ve aldığın o projeyi ayağa kaldırırsın tabi bunu yaparken en çok teknisyen ve teknikerlere yani takım arkadaşlarına ihtiyacın olacak.Şu var bulursun bir iş yazarsın programı çekilirsin çizersin projeyi misal 1 kazanırsın , baskaları da senin projeni kullanarak kendi reklamını yapar aklını kullanırsan 1 değil 3 kazanırsın sonuç olarak maddi bakımdan teknisyen ve teknikerlerden üstün olurmusun mutlaka olursun bunun yanında ins mutluda olursun....Mühendislikte parayı sadece çizilen projeler v eyazılan programlardan kazanamazsın asıl iş takımı yönetmektir sen böyle emrivaki takılırsın ordada mutlaka ve o takım sana hayatı zindan etmisin bilir emin ol düşün il dışı şantiyede bir iş vra bir yolunu bulur istedikleri zaman kuzu kuzu seni oraya getirir yani isterlerse sana aldığın o projeyi illallah ettirmesinide bilirler karar senin ama sende pek takım ruhu yok gibide hayırlısı olsun artık ;)

Sayın tekniker benim kızdığım teknik elemanın kendini mühendisle kıyaslaması.

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,463
Son üye
ePlan0

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri