bulasık makak. 3 yollu vana arızası

iseafarer

Üye
mrb .arcelıkbulasık makınesının altından su akıtıyor.ınceleme sonunda 3 yollu vanadan ve tahlıye pompasından su geldıgını gordum.tahlıye pompsı suyu tahlıye edıyor ancak fıltrenın orda azbı su kalıyor.3 yollu vanadan makıneye su gelıyor ama altından su kacırıyor.bunları degıstırmeden tamırı mumkunmu.her ıkısıde saglam ama orınglerden yada baska bıryerden kacak var.tesekkurler

3 yollu vanadakı sarı parcayı cıkarsak bulasık makınesıne sureklı su gelırmı.

Sarı parça nedir resim koy.

parça bu.3 yollu vanada bulasık makınesının fıskıyelerıne sırayla su gonderıyor.cıkarsak makıneye sureklı su gelırmı.

Ekli dosyalar

• IMAG0348.jpg
    IMAG0348.jpg
    149.2 KB · Görüntüleme: 198
Bunu yeni görüyorum marka model belirt beyaza eşya tamirinde uzman üyeler yardım eder.

ilginize tesekkurler.makıne arcelık 6090edı.bu alet fıskıyelere sırayla su verıp kesıyormus tımer la.bu sarı parcanın baglı oldugu yerde bır cark var ve bu cark kucuk bır orınle su kacısını onluyor.arıza bu orıngde.kucucuk bur sey fakat tum sanayıyı gezmeme ragmen bu orıng ı bulamadım.orgınal parcaymıs.parcanın yenısı 65tl.su kacagı sadece fıskıyelere su gelınce oluyor.damla damla ama basıncla altaraf su oluyor ve alet arızaya gecıyor.dusuncem sarı parcayı ıptal edıp orıngın oldugu yerı sılıkonla kapatsak fıskıyelere makıne calıstıgı surece su gelırmı.bırdamla su ıcın 65 tlde verılmez gıbı gelıyor ama adamlar resmen sınekten yag cıkartmıslar.

arkadaslar bilgi verebilecek bırısı varmı hala beklıyorum.yoksa 3kuruslık malzeme yuzunden 65tl lık parca degıstırecegım.

o motor çalıştığı zaman bi üst kanatlara su basar bi alt kanatlara sürekli böyle devam eder o parçayı çıkardığınız zaman su tazyiki düşecektir ve bulaşıklar kirli çıkacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,257
Son üye
Ali Mert Esendemir

Yeni konular

Geri