cnc plasma ws laser

sakardede

Üye
arkadaşlar. orta büyüklükte bir ilçede cnc laser yada plasma ile hatasız metal kesim ve delik açmak maksadıyla bir makina almak istiyorum. cnc routerim var cnc router i %80 kendim kurdum . 100 de yüz hassasiyet elde etmek için hala uğraşıyorum bu açıdan bakacak olursak . bu plasma yada laser sistemini compact olarakmı almak yoksa sadece plasma yada laser üreten makinasını alıp mekaniği kendimizmi yapsak plazma mı lasermi aradaki fark nedir . 100 de 100 müşteri memnuniyeti açısından tercihimiz ne olmalı bütçmizde sınırsız değil . eleştiri ve yorumlarınızın başımızın üstünde yeri var . bilhassa piyasada aktif çalışan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum . iyi çalışmalar

not : 1500* 2000 kesim derinliği 2mm - - 30 mm aralığında düşünüyorum

lazerde işleyeceğiniz malzemenin kalınlığı arttıkca sıkıntı olabilir. ama lazer çok hassas işlem yapmanıza ve çapaksız üretim yapmanıza olanak verir.

Tel erezyonda olur mu ki acabaaa

Galaxy Note2 imden gönderildi.

tel erezyon u hiç incelemedim . laser ve plasmanın cnc router ile benzer kullanım a sahip olduğu düşüncesi ile hareket ediyorum.

Merhaba ,bizde 2 lazer var 1 plazma birde oksijen
verdiğiniz aralık çok yüksek
profesyonel bir lazer oratalama 15 mm kalınlığa kadar temiz kesebilir
sizin plazmada daha kalın malzemelere çıkabilirsiniz ama mantık şudur, temiz bir kesim istiyorsanız delik çapı kalınlıktan küçük olmayacak ve meme yeni olacak... plazmada bir yere kadar iyi kesim yapabilir, delik hassasiyetiniz nedir?
bence sizin hem lazere hemde plazmaya ihtiyacınız var bu kalınlık aralığında çalışmak için...

15 mm razı olup lazer in hassasiyetini tercih edicez gibi belli bir amaç yada seri üretim doğrultusunda düşünmüyorum ilçe bazında bir sanayi sitesinde köşede bir dükkanda çalışmayı düşünüyorum bu alet ile burda henüz bu işi yapan yok . piyasada çalışan bi kardeşimiz olarak ebatlar fiatlar ve servis ws konusunda olmazsa olmazlar nelerdir biraz bilgi rica ediyorum. makina fuar ı ne zamansa iple çekiyorum yetkili bilgili insanlarla konuşmak için . yorum ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Piyasadaki işe göre seçim yap.
Kalın malzeme için lazer kurulumu da işletmesi de pahalıdır.
Kalite bir plazma çok iyi iş çıkarır ve hesaplıdır.
Laser ancak özel alanlar içindir.
Mesela çok ince saçlar ısıl işlemle kesilirken çok çabuk ve büyük oranda dönme yapar.
Plasmanın karşılayamayacağı boyutlarda olabilir.
Kesilen malzeme ile kullanılan gazların ilişkisi seçim özelliklerinden.
Mesela kaşık çatal gibi nesneler markalanacaksa laser ...gibi.

Kısıtlı bütçeler , piyasada ucuza satılan torch u elle kullanılan plasmalarla çok iyi işler çıkarabiliyorlar.
Hatta yükseklik kontrolünü , bir gözlük ve kablolu kumanda ile ucuza mal edenler var.
Youtube de örneklerini incelemek değişik görüş açıları kazandırabilir.
Ama duygusallaşabilirim dersen bu sektörün lokomotifi HYPERTHERM dir.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri