Cnc Router gövde yardım.

@ibora hocam söylediğinizi dikkate alarak bi tasarım yaptım. @Suat_Korkmaz abi sende bi bakarsan eksik yüksek nasıl olmus 1 metreye 75 santim arabanın tam yüksekliği 66cm

Yeşil olan lar 12 mm alüminyum beyazlarda 45*90 sigma tabi ara bağlantıları vs ler de var ama bu autocadde ki ilk cizimim o yüzden eksiklerimden dolayı kusura bakmayın
g5pELQ.png

Köprüde alüminyum mu kullanacaksın? Oraya da 2 tane sigma koysan? Çünkü plaka Z ekseninin ağırlığından dolayı salınım yaratabilir mi diye düşünüyorum. 12mm kullanacaksın gerçi ama bilemedim. Bir de 75cm X ekseni için ben şahsen 2 tane step motor kullanırdım.

@Suat_Korkmaz abi araya bide sigma attım ve boyunuda kısalttım sanıtım bu sekilde sallama olacaksa keser
8g5A3d.png

Kardes demir profilden yap... demir candir... herkes diyecek gonyede sorun var yok şu bu kadar olcekte bisi olmaz sikintisiz hizli yapilir saglam olur.

Eyvalla suat abi zaten Sigmadan yapacak olsam arabayı ve motorların bağlanacagı kısımları alüminyumdan yapmam gerekecek. 10 mm lazer kesim alüminyum için konyada yok. 12 mm Alüminyum gövde 800 tl tutuyor daha bunun kargosu var lazer kesimi var 1500 TL yı bulacak gibi.

www.isbametal.com burada 10 mm alüminyumu kesiyorlar.
fiyatları da gayet uygun

Selamunaleyküm tekrardan. Arkadaşlar gövdeyi sigma 45*90 ağır sigmadan yaptım ölçü 100*75 eksenler ve araba da 12 mm alüminyumda. dik işlem tezgahında arabanın gövdesini 12 derece aci ile gönyeleyerek işledim ve deliklerini klavuzlarını cnc de yaptım montaj aşamasındayım Allahtan bi mani gelmez ise 5-6 güne bitmiş olur aslında 1 günlük işim kaldı ama vakit sıkınıtı bazı resimleri ekliyorum
@Suat_Korkmaz abi lazer kesim yerine kendim işleyim dedim tezgahta.

devamı gelecek
LaXX51.jpg

VVGGmZ.jpg

AmvvrX.jpg

Oq5545.jpg

gövdede ortada 1 destek var fotoda ama sonradan güclendirdim 2 tane destek attım daha sağlıklı oldu
62EEAv.jpg

Çok şükür hocam çoğu bitti azı kaldı :)

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,261
Son üye
frappuccinot

Yeni konular

Geri