CPU414-3PN HW kurulum?

sFenXNes

Üye
Merhaba,
Benim bu model işlemci ile bir problemim var.şimdi ben simatic programını açıp yeni bir proje oluştururken işlemci listesinde bu model işlemciyi göremiyorum ve ekleyemiyorum.Fakat hadware kütüphanesinde bu model mevcut durumda.profinet olduğundan başka şekilde mi kurmam gerekiyor.bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.
Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
HW Config içerisinde sağ üst köşede "FIND" sekmesi var, biliyorsundur, buraya CPU nun kodunu yaz, bu kısımda bulabilmesi lazım.

HW config altında <options> - <Install HW Updates> kısmından kütüphaneyi güncelle.

Saygılar...

HW Config içerisinde sağ üst köşede "FIND" sekmesi var, biliyorsundur, buraya CPU nun kodunu yaz, bu kısımda bulabilmesi lazım.

HW config altında <options> - <Install HW Updates> kısmından kütüphaneyi güncelle.

Saygılar...

kütüphanede zaten mevcut dostum.benim problemim bunu projeye nasıl dahil edecem?yani yeni proje açarken cpu seçenekleri arasında görünmüyor.

kütüphanede zaten mevcut dostum.benim problemim bunu projeye nasıl dahil edecem?yani yeni proje açarken cpu seçenekleri arasında görünmüyor.

Arkadaşın yazdığı mesajı iyi oku çözüm sunmuş. HW Config güncellemesi yaptığında Hw config üzerinde bulunmayan güncel donanımlar siemens in internet sitesi üzerinden bilgisayarına indirilip kurulur.

Arkadaşın yazdığı mesajı iyi oku çözüm sunmuş. HW Config güncellemesi yaptığında Hw config üzerinde bulunmayan güncel donanımlar siemens in internet sitesi üzerinden bilgisayarına indirilip kurulur.

Sen benim yazdıklarımı iyi okumamışsın sanırım.ben o arkdaş söylemeden önce yaptım HW güncellemeyi ve istediğim cpu ekledim.dediğim gibi de kütüphanede görüyorum zaten.ama yeni açtığım projeye dahil edemiyordum problem ordaydı.

Neyse sorun yaptığım başka bir hatadan dolayı oluyormuş hallettim.

Profinet olduğu için enternet ile habeleşebilmesi için cp343 enternet modülüde eklenmesi lazım ama mpı haberleşmesi varsa herhangi bir sorun olmaz direkt haberleşebilriisniz.

Profinet olduğu için enternet ile habeleşebilmesi için cp343 enternet modülüde eklenmesi lazım ama mpı haberleşmesi varsa herhangi bir sorun olmaz direkt haberleşebilriisniz.

Haberleşme ile ilgili bir sorunu yok arkadaşın. Sadece hardware'e eklerken sıkıntı çıkmış sanırım.
Cp343 s7300'lerde var. arkadaşta s7400 varmış. Dahası profinet varken cp modülüne gerek yokki. Sadece haberleşme protokolünü değirtirmen gerekebilir.

Son düzenleme:
Sen benim yazdıklarımı iyi okumamışsın sanırım.ben o arkdaş söylemeden önce yaptım HW güncellemeyi ve istediğim cpu ekledim.dediğim gibi de kütüphanede görüyorum zaten.ama yeni açtığım projeye dahil edemiyordum problem ordaydı.

Neyse sorun yaptığım başka bir hatadan dolayı oluyormuş hallettim.

Evet ne güzel sorunu çözmüssünüz keşke çözümü burayada ufak bir not düşseydiniz.Size yardım etmek isteyen arkadaşlarda konuya vakıf kalırdı.

Evet ne güzel sorunu çözmüssünüz keşke çözümü burayada ufak bir not düşseydiniz.Size yardım etmek isteyen arkadaşlarda konuya vakıf kalırdı.

problem; kütüphanede görünmesine karşın s7400 cpu(profeinet) HW ekleyemiyordum.ben yeni proje açarken 'New Project'Wizard seçeneğinden hazır olarak açıyorum.bu şekilde açılan projede ki cpu listesinde s7300 ve 400 işlemcilerin bazıları bulunuyor.sebebi ise standart RACK kullanıyor olmaları.benim seçtiğim işlemci sadece profinet özellikli.şimdi 'New Project'Wizard seçeneğinden değilde sadece New seçeneğinden açıyorum ve istediğim cpu-rack kombinasyonunu seçip HW oluşturabiliyorum.

Standart Rack yüzünden olduğunu düşenmem kendi yorumumdur.belki siemens başka bir şey düşünmüştür.sormak lazım ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,314
Son üye
Şuayıp çelebi

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri