Dalgıçlarda nötr rengi

Ronaldo 7

Üye
İyi akşamlar meslektaşlar benim bir sorum olacaktı dalgıçlarda(sontajlarda)nötr hangisidir bunu nasıl biliriz...siyah,mavi,gri gibi bir sontaj var elimde nötr hangi renktir acaba

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Komik durum 3 gündür bu form açık kimse bir cevap bile yazamadı

Standartlara göre,nötr iletkeni, AÇIK MAVİ olmalıdır.Standartlara uygun yapılmamış olabilir.Başka metodlarla doğrulamanızda yarar var.

standartlara göre nötr illaki mavidir ama elindeki cihaz standartlara uymuyor olabilir ben dalgıçlarda nötr sarıyeşil olana çok rastladım elindeki unite hakkında biraz daha bilgi verirsen bi açıklama yapılabilir trifaze monofaze nasıl bir dalgıç mümkünse detaylı bir resmini paylaşki bilgi sahibi olalım sonra fikir beyanında bulunalım.

Waten isimli ùye allah senden razı olsun dalgıç bıraktım çalıştirdım.mavi nötrdü .bu arada dalgıç monofaze dalgıçtı 1.5 lık dalgıçtı

Demek istediğim bundan sonra dalgıç bıraktığımda nötr rengi hangisi olur bunu nasıl belirlerim bunu demek istemiştim...tekrar teşekkürler watem arkadaşım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın Ronaldo 7, kablajını sorduğunuz "derin kuyu dalgıç pompa"... Kondansatörü pano içinde olan yani...
Bir de prize takılıp çalıştırılan manyetik dalgıç pompalar var... Faz - Nötr farketemez...
Bir de üzerinde şamandırası da olan dalgıç pompalar var... Bunlarda prize takınca çalışıyor... Faz - Nötr hiç önemli değil...

Size cevap vermeye çalışan arkadaşı bu kadar paylayacağınıza, zahmet edip soruyu etraflıca sorsaydınız keşke...
Sonra da cevap yok diye hayıflanırsınız...
Kendi adıma söyleyeyim, ben cevap vermiyorum böyle sorulara...

Anlaşılan ronaldo bey biraz heyecan arıyor ama aradığı şey burada yok. Ronaldo bey anlaşılan çok genç ve tecrübesizsiniz bukadar kızacak ve gereksiz agresiflik yapmayın benden size abi tavsiyesi. yoksa bir gün maazalah yaptığın hata son hatan olur. formu kirletmeye hakkınyok. ayrrıca bu yöneticiler senin bütün mesajlarını neden yayınlıyor anlamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,434
Kullanıcılar
450,361
Son üye
trise

Yeni konular

Geri