Demirdöküm E 7 arızası hakkında?

since0

Üye
Merhabalar
42000 btu salon tipi demirdöküm klima çalıştıktan kısa süre sonra E 7 arızası veriyor.sensör ısıyı hissedince fana yol veriyor ve kısa bir süre sonra f anın devrinin yükseleceği anda karttaki rölenin(tahminimce fan devrini arttıran röle )çıkış sesi ile aynı anda arızaya geçiyor.aynı cihazdan 1 tane daha vardı neredeyse tüm parçaları tek tek değiştirerek denedim ama sonuç aynı.fazlarında yerini değiştirdim,voltaj normal.bir tek dönüş borusu üzerindeki basınç müşürünü değiştiremedim (Kaynaklı olan) .onunda uçlarını şöntledim yine aynı.iç ünite fanı ısınıyor diye yenisini taktık oda aynı ısınıyor.fan kapasitörlerini aynı değerde değiştirdim.ilaveten kapasitör takılı değilken iç ünite fanı çalışıyor yani zorlamadan kalkış yapabiliyor.yardımcı olabilirseniz sevinirim.
saygılar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar
42000 btu salon tipi demirdöküm klima çalıştıktan kısa süre sonra E 7 arızası veriyor.sensör ısıyı hissedince fana yol veriyor ve kısa bir süre sonra f anın devrinin yükseleceği anda karttaki rölenin(tahminimce fan devrini arttıran röle )çıkış sesi ile aynı anda arızaya geçiyor.aynı cihazdan 1 tane daha vardı neredeyse tüm parçaları tek tek değiştirerek denedim ama sonuç aynı.fazlarında yerini değiştirdim,voltaj normal.bir tek dönüş borusu üzerindeki basınç müşürünü değiştiremedim (Kaynaklı olan) .onunda uçlarını şöntledim yine aynı.iç ünite fanı ısınıyor diye yenisini taktık oda aynı ısınıyor.fan kapasitörlerini aynı değerde değiştirdim.ilaveten kapasitör takılı değilken iç ünite fanı çalışıyor yani zorlamadan kalkış yapabiliyor.yardımcı olabilirseniz sevinirim.
saygılar...

USTA..
bende bu tip klimalarda zaman zaman arıza çözme konusunda sıkıntı yaşıyorum.. baktımki olmuyor akıllı kart denilen üniversel kartı takıp geciyorum...
saygılar
not:karttaki fan rölesi sağlammı?

cihazı ısıtma yada sogutmada değilde..

Fan moduna alın.. Minimumdan maksimuma kac kademe varsa hepsinde birkac dakika çalıştırın devirler calısıyormu calısmıyormu
ona göre arızada ilerleyelim. eger sıkıntı fan devrindeyse ortaya cıkar. Değilse ona göre hareket ederiz..

Kolay gelsin iyi çalışmalar..

servisi geldi çözemedi fabrikadan voltaja bağlı fazla akım demişler ama sonuc değişmedi Ustalar tesekkurler akıllı kart taktım hepinize kolay gelsin

Merhabalar
saygılar...

dış ünitedeki yuksek basın sensörunude söntleyip denedınmı cıhaz tıkalıysa da yuksek basınç sensöru klımayı devreden cıkarıyo olabılır.. yada dış ünitede amper ölcek bı akım koruma rolesı varsa onu devreden cıkarıp dene

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri