diafon zil

slm

elektrik tesisatını çektiğim evde diafon var vede bu diafon beni biraz uaştırıyor diafon hakkında da hiç bir bilgim yok

diafonda şu anda bir tek aşağıda kapıyı açıyor başka bir işlevi yok

istenen olay ise aşağıdan zile basınca en azından yukarı ses gelmesi zil den
bu ses veren zil kablosunun rengini bilen varsa bir oradan yardım rica edicem bir diğeri sanırım dafon tesisatı var fakat konuşma yok bu galiba tüm binada bu şekilde birde acaba zil sesi aşağıdan basınca diafondan mı çıkıyor yoksa ayrı bir zil almak gerekiyormu

arkadaşım diyafonun markası ne ? diyafon lar tek veya iki zilli olabilir eski sistemde ise yani hiç zili yoksa ozaman zil tesisatı ile normal bir zil çalışır siz ilk önce markayı ve cihazın arkasında zil ucu varmı yokmu onu öğrenin yardımcı olalım....

sa 201 audio

2 düğmeli kspıcısız oluyor sanırım

1 kırmızı
2 mavi
3 beyaz
4 yeşil ama boş
5 sarı
6 pembe
7 gri
8 siyah
10 kahve

bunların hangileri zil kablosu oluyor onu bilmiyorum buna harizi zil bağlayamam mı
bu numaraların hangileri ne uçları olduğunu bilmiyorum
sadece sistemde aşağıdaki kapıyı açıyor sistem başka birşey yok

Kardeş buyur ; Kapıcısız sistemde yeşil kablo bağlanmaz...

K ve H uçları zil butoniyerindeki K H (kapı-hoparlör ) uçlarıdır...

Gri -Siyah bağlantılar Kapı Otomatiğine aittir...

Ekli dosyalar

• DİYAFON ŞEMA.jpg
    DİYAFON ŞEMA.jpg
    48.8 KB · Görüntüleme: 502
şöyle diyim bir kere ben tek dairenin elektrik tesisatını yaptım vede orada tek diyafon şu an sorunlu kaldı
kapı önundeki zilimiz çalışıyor ama diyafon çalışmıyor
diafonda sadece aşağı otomatiği demir kapıyı açıyor başka işlevi hiç yok
ne aşağıdan basınca yukarıda zil çalışıyor nede konuşma yapabiliyoruz
tüm kablolar rengine göre bağlı
acaba tüm binada konuşma iptal edilmiş olabilir mi
gene acaba aşağıdan bina girişinden zil butonuna basınca zil sesi diyafondan mı gelmeli yoksa ayrı bir zil mi almamız lazım
eğer binada diafon ses sistemi tamamen kapalı ise zil sesini veren kabloları ayrı bir zile bağlasak olurmu

Şemayı anlayamadın mı islam_joker ?
Elbette zil butonuna basınca diyafondan ses gelmeyecek... Zil için ayrı trafo var dikkat edersen şemaya...

şöyle diyim bir kere ben tek dairenin elektrik tesisatını yaptım vede orada tek diyafon şu an sorunlu kaldı
kapı önundeki zilimiz çalışıyor ama diyafon çalışmıyor
diafonda sadece aşağı otomatiği demir kapıyı açıyor başka işlevi hiç yok
ne aşağıdan basınca yukarıda zil çalışıyor nede konuşma yapabiliyoruz
tüm kablolar rengine göre bağlı
acaba tüm binada konuşma iptal edilmiş olabilir mi
gene acaba aşağıdan bina girişinden zil butonuna basınca zil sesi diyafondan mı gelmeli yoksa ayrı bir zil mi almamız lazım
eğer binada diafon ses sistemi tamamen kapalı ise zil sesini veren kabloları ayrı bir zile bağlasak olurmu

ana diyafon santralindeki cam sigorta atmış olabilirkonuşma ile ilgili olarak zilin çalışmaması ise gene santralle alakalıdır yoksa biri santralin ana elektriğini filanmı kesti ......bunları inceleyin......10 nolu kahve dediiniz uç şubenin zil ucudur.....ve enerjisinin santralden geldini düşünün .....ona göre araştırın...ayrı bir pilli zil yaparsın ama oda aşağıdan çalmaz...en güzeli santrali araştırman ...kendi cihazını santralin yanına götürüp bağlarsan arıza daha net anlaşılır...kolay gelsin..

saolun cevaplar için

arkaşlar şema şeklinde yollarmısınız
kapıcı ve kapıcısız lütfen çok lazımm
*******@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,385
Kullanıcılar
450,271
Son üye
plcotomasyon-1