Digitürk Bazı Kanallar Çekmiyor

reddnz

Üye
Merhaba, 2 hafta önce kadar uyducu çağırdık kanalların çekmemesi üzerine her şeyi ayarladı. Uyducu gittikten 2 gün sonra bile tüm kanallar çekiyordu. 2 gün sonra bazı kanallar çekmemeye başladı. Trt, trt belgesel, 360, belgesel kanallarının bazıları. Ara ara geliyor kanallar sonra 1-2 saat sonra çekmemeye başlıyorlar.
1- Çanağı kontrol ettim. Çanakta hiç oynama ve sallanma yok.
2- Kablo ve lnb yeni değişti.
3- Digitürk kolay kurulum yapamıyorum, kanal bulmuyor.
4- Digitürk gelişmiş kurulumda sinyali kontrol etmek için Frekansı 12380 , Dikey , Sembol Hızı: 30000, Fec: Oto yapıyorum güç ve kalite %100 gösteriyor.

Gelişmiş kurulumda kurarsam digitürk kanalları gelmiyor yazıyor internette. Çözümü olan varsa buradan yazsın lütfen

Birde, cıhazın adaptörünü yenileyin..

Merhaba, 2 hafta önce kadar uyducu çağırdık kanalların çekmemesi üzerine her şeyi ayarladı. Uyducu gittikten 2 gün sonra bile tüm kanallar çekiyordu. 2 gün sonra bazı kanallar çekmemeye başladı. Trt, trt belgesel, 360, belgesel kanallarının bazıları. Ara ara geliyor kanallar sonra 1-2 saat sonra çekmemeye başlıyorlar.
1- Çanağı kontrol ettim. Çanakta hiç oynama ve sallanma yok.
2- Kablo ve lnb yeni değişti.
3- Digitürk kolay kurulum yapamıyorum, kanal bulmuyor.
4- Digitürk gelişmiş kurulumda sinyali kontrol etmek için Frekansı 12380 , Dikey , Sembol Hızı: 30000, Fec: Oto yapıyorum güç ve kalite %100 gösteriyor.

Gelişmiş kurulumda kurarsam digitürk kanalları gelmiyor yazıyor internette. Çözümü olan varsa buradan yazsın lütfen
Ayarlamayı yapan arkadaşı tekrar çağırın. Bu tür arızalarda gözle, elle kontrol yeterli değildir. Bahsettiğiniz arıza çanak ayar sorunu gibi görünmekle birlikte uydu sinyal cihazı olmadan tam sorun tesbiti yapılamaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,312
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri