Domuz gribi aşısı yaptıracak mısınız?

Çocuğunuza Domuz gribi aşısı yaptıracak mısınız?

• evet yaptıracağım

Oy: 6 12.8%
  • hayır yaptırmayacağım

Oy: 41 87.2%

• Kullanılan toplam oy
    47
  • Anket kapatılmış .
olmayacağım çünkü bu ülkenin başbakanı olmayacağım ailemede yaptırtmicam diyor,ardından milli eğitim bakanı çıkmış ben olmicam çocuklarımıda yaptırmicam diyor bu nasıl bir iştir anlamak mümkün değil.Madem siz aşıya güvenmiyorsunuz neden aşıyı ülkeye getirtip o kadar para harcıyorsunuz?Getiriyosunuz o zaman önce siz olun ki insanların aklındaki şüpheler azda olsa kalksın harcadığınız para bi işe yarasın... Bana göre bu işte pislik var arkadaşlar dış güçler tarafından ülkemize gençliğe oynanan pis bir oyun var....

yaptırmayacağım, bir eniştem farmakolog (eczacı) aşı yaptıranların ileride felç hastalığına yakalanacağını söyledi. sadece bu kadar değil daha bir çok yan etkisi varmış.

ben yaptırdım sadece biraz ateş bastı yaptırdıktan 1 saat sonra ... tek yan etkisi aşı yaptırdığım kolumun üzerine yatmışım 3 gün kolumu kaldıramadım :)

Ben doktara bi danışıp öyle yaptırmayı düşünüyorum çünkü yumurta alerjim var Ama çocuklarıma yaptırmayı düşünüyorum, yaptırmayın diyen uzmanlar çok afaki konuşuyorlar,

Şimdiye kadar 100 kişinin öldüğü gerçek ,ama 300000 aşı vurulandan ciddi bir yan etki görülen olmadı

10 yıl sonra felç olabilinirmiş ,kızamık aşısında da aynı tehlike milyonda bir var,

Şimdi konuştuğumuz cep telefonunun 10 yıl sonra beyin tümörü yapmayacağını garanti ediyorlar mı , o uzmanlar ,Hayır, Ya da yediğimiz sağlıksız bir besinin 10 yıl sonra Kanser yapma riski hakkında ne derler?

Ben doktara bi danışıp öyle yaptırmayı düşünüyorum çünkü yumurta alerjim var Ama çocuklarıma yaptırmayı düşünüyorum, yaptırmayın diyen uzmanlar çok afaki konuşuyorlar,

Şimdiye kadar 100 kişinin öldüğü gerçek ,ama 300000 aşı vurulandan ciddi bir yan etki görülen olmadı

10 yıl sonra felç olabilinirmiş ,kızamık aşısında da aynı tehlike milyonda bir var,

Şimdi konuştuğumuz cep telefonunun 10 yıl sonra beyin tümörü yapmayacağını garanti ediyorlar mı , o uzmanlar ,Hayır, Ya da yediğimiz sağlıksız bir besinin 10 yıl sonra Kanser yapma riski hakkında ne derler?

Söyledikleriniz çok doğru olmakla beraber bu güne kadar hiç bir aşıya bu kadar çok spekülasyon yapılmadığı için insanın aklına ister istemez atasözü geliyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Arkadaşlar dün 4 yaşındaki oğlumun 38 °C ateşi vardı ve akşamda öksürük başladı. Haliyle tedirgin olup hastaneye götürdüm. Doktorun söyledikleri enterasan, test yapsam %98 H1N1 çıkar dedi. 3 gün evde iyi gözlemleyeceğiz ve ilaçlarını kullanacağız gibi gibi. Derken arkadaşımın çocuğu aynen (aynı şikayetler ve ateşde çok yüksek değil) ben doktordan çıkarken karşılaştım. Ben test yaptıracağım demiş ve yapmışlar sonuç H1N1. Çocuklar evde sağlıkları iyi. Ama korkuyoruz. Hastanede yapılan teslerin genellemesidir %98. Bende bu kanıyla diyorumki gördüğünüz ve normal grip dediğiniz vakaların %98 H1N1, ama bünyeyle alakalı olarak nasıl atlatacağınız önemli olan. Bu arada artık biz aşı yaptırsakta çocuklara faydası yokmuş, olan olmuş dedi doktor. Bu arada bu muhtemelen komşun çocuklarından bulaştı. 4-5 gün sürdü onların ve yüksek ateş, göz ve burun akıntısı, öksürük bihayli fazlaydı. Sağlıklı kalmanız dileklerimle.

Değerli üyeler,

Sabah - 172 bin doz aşı geri çekildi haberini okuduktan sonra ben nasıl güvenebilirim? Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi ben deneylerle tespit edilmiş ve en ince ayrıntısına kadar araştırılmış bir açıklama istiyorum. Bir vatandaş olarak hakkım olduğunu düşünüyorum ama sanırım çok şey istiyorum..

Saygılarımla,

tabiki hayır. bu arada Prof.Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'nın BİRİ BİZİ HASTA EDİYOR kitabını okumanızı tavsiye ederim.
arka kapaktan alıntı;
İlaç, silah ve uyuşturucudan sonra dünyanın en karlı sektörü! Şeytanın aklına bile gelmeyecek ilaç pazarlama taktikleri, yapılan gizli reklamlar, ''icat edilen'' yeni yeni hastalıklar karlılığı her daim yüksek tutuyor. Tabii ilaç firmalarıyla noter onaylı anlaşmalar yapan, ''plaj tıbbı''nda uzmanlaşan doktorlarıda unutmamak lazım! Üstüne ''safra kesesi ameliyatı olana apandisit bedava'' türünden hastane promosyonlarınıda ekleyin. İşte size tıp sektörünün röntgeni!
Diyelim ilaç firması-doktor-hastane triosunun tuzaklarına düşmediniz. Yinede kurtulmuş sayılmazsınız. Hastalanmamak için Barbi bebeklerle, okul çantasındaki pembe panterle, kısırlık yapan cep telefonlarıyla, allı pullu cipslerle, kolayla, gazozla, dizel okul servisleriyle, evinizdeki kimyasallarla, hatta parmağınızın ucundaki fareyle bile savaşmak zorundasınız!

herkese sağlıklı günler.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri