Easy View 6070 ih Yardım

diablo

Üye
merhabalar

mobil bir makine için tasarlamış olduğum sistemi panasonic fp0r marka plc ve 7 pin makine prizine bağlı (makine çalışmadığında sökülen) easy view 6070ih operatör panel ile kumanda ediyorum(hmi ve plc arası kablo yaklaşık 5 meter ve paraziti önlemek için nüve kullandım) .sistem tamamen 12 V la çalışıyor plc ve sensörler için vicor 12vdc/24vdc konvertör kullanıyorum.yükte ölçümlerim tamamen normal bağlantılarım normal makineyi çalıştırıyorum yaklaşık 45 dakika kullanımdan sonra bir hata sonucu enerji kesintisi yaşıyoruz ve tekrar çalıştırmak istediğimde plc no response mesajı geliyor.hmi ve plc i pc ye bağladığımda uyarı kayboluyor fakat herhangi birinin usb kablosunu bilgisayardan sökünce aynı uyarı tekrar geliyor portu yakmış olabilirmiyim rs 232 com 3 portunu kullanıyorun.ne yapmam gerekiyor acaba rs 485 com 3 ü mü kullanmalıyım sorunum nedir ?

iyi çalışmalar
saygılarımla

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
r plc no response yazısı gelip plc haberleşiyorsa ekrana bir adet set bit koy shpae ve picture seçme yani transparan olsun ekranda gözükmesin write adresi sistem tag lerinden LB-11963 olsun attribute şeçeneği ise SET ON when window open olsun O zaman plc no response yazısı ekrana gelmeyecektir.

Birde enerji kesildikten sonra plc hataya geçebilir eğer hataya geçerse o zamanda haberleşme hatasını verir

Birde enerji kesildikten sonra plc hataya geçebilir eğer hataya geçerse o zamanda haberleşme hatasını verir

sayın hackaner

benim tam olarak bahsettiğim buydu plc ile panel pc üzerinden haberleşiyormuş gibi bir durum var pc den bağımsız haberleşme hatası veriyor

iyi çalışmalar

• mobil araç pil ilemi çalışıyor
  • 5 metre rs232 için uzun mesafe sayılır.
  • Eğer güç kaynağın zayıf ve rs232 ile haberleşiyorsa, ilerişim çok zayıf olur
  • rs485 ve yüksek akım verebilen güçkaynağı ile sağlıklı iletişim kurulabilir.

Hmi ve plc yi bilgisayara usb den bağlıyorum diyorsunuz peki nasıl bağlıyorsunuz plc ile hmi arasındaki bağlantınız varken hmi dan bilgisayara usb ile nasıl bir bağlantı yapıyorsunuz orasını netleştirebilirmisiniz yani program atma kısmından mı haberleşme kısmından mı

merhaba sayın kabiliyet ve sayın hackaner

ilginize teşekkür ederim sorunu çözdüm.rs 232 erkek soketin pinlerinin birinin içeride olduğunu farkettim yeni bir soket kullanarak sorun çözüldü

sayın kabiliyet

sistem 12 v 90Ah akü ile besleniyor.

sayın hackaner

plc de usb portunu proğram atmak için com portunu hmi ile haberleşmede kullanıyorum.hmi da com3 rs232 portunu plc ile haberleşmede usb portunu da proğram atmak için kullanıyorum kısaca hem plc'de hem de hmi'da yeterli port var ve aynı anda hem kendi aralarındaki iletişimi sağlıyorsunuz hem pc ile haberleştirebiliyorsunuz

tekrar teşekkür ederim
iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,519
Kullanıcılar
450,513
Son üye
burakterzi
Geri