El blenderını tamir etmeye değer mi?

@by lent paylaşım için teşekkür ederim, sağ olun.
Doğru anladıysam eğer aşağıda eklediğim son 2 resim kuplör, resimde anlaşılıyor mu bilmiyorum ama içinde çapak var, son resim önemli değil sanırım.

250m42q.jpg

2czeu61.jpg

33c26c6.jpg

2elfazc.jpg

Kainat burdan iyi görünüyor lakin mıknatısın bir köşesinde hare var ...? sargı rengi güzel parlak ise sargı iyi durumdadır önceki mesajımdaki gibi kollektöre bak o halde ise uğraşma aktardığım dieğr yöntemlere başvur. Akrabam bugün getirdi aynı marka ondaki blendırın da tüm diyotları kısa devre, 4 tanesi k.diyod bir tanesi de 1 nci kademe olarak ketıllardaki gbi işlev görüyor.
Kuplör son resim *esas sorduğum* iyi durumda.

Kainat burdan iyi görünüyor lakin mıknatısın bir köşesinde hare var ...? sargı rengi güzel parlak ise sargı iyi durumdadır önceki mesajımdaki gibi kollektöre bak o halde ise uğraşma aktardığım dieğr yöntemlere başvur. Akrabam bugün getirdi aynı marka ondaki blendırın da tüm diyotları kısa devre, 4 tanesi k.diyod bir tanesi de 1 nci kademe olarak ketıllardaki gbi işlev görüyor.
Kuplör son resim *esas sorduğum* iyi durumda.

Sargılar iyi gözüküyor parlak,
Kollektöre bakıyorum şimdide üstleri siyahlaşmış biraz.

Son olarak diyotlar ölçü aletinde kısa devre konumunda mı bakılıyor? Ben dördünede bakmıştım hepsi kısa devre idi doğru ölçüm buysa tabi.

Sağ olun.

Ölçü aleti aldığına sevindim ama kullanmsını da öğren kısa zamanda pek çok konu açıldı geçmişte, diyod kısmında (bazıları aynı konumda kısa devre ikazı olarak ses çıkarır), probları birbirine değdir ekrana bak diyot ölçümünde de aynı ekran ise diyot arızalı (ses geliyorsa ekrana bakma zaten belli :)) Anahtar (küçük veya 1. kadem) arkasındakine de bak yanmaz kılıf içinde diod bulunur.

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri