Elektrik Cihazları Fişe Takılı Değilken Bile Elektrik Sayacı Dönüyor

arkadaşı halen arıyor zannettiler heralde mesajları okumadıklarından memati kardeş evet gördünüz gibi halen sorunu çözmeye çalışanlar var aşağıya bakabilirsiniz

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bence öncelikle tesisata kaçak akım rölesi bağlayarak işe başlamalısın,eğer kaçak akım çalışmazsa her linyeyi tek tek incelemn gerekebilir.kolay gelsin

islak hacim mekanda toprağa kaçak olabılır mesela banyo vc gıbı yerlerde çokbılmış elektrıkçılerımız var piyasada buatların içine sıva harcı veya alçı dolduruyorlar bu gıbı tesısat varsa usta elektrikçi tarafından tesısat gozden geçırılmelı mertdenız kardeşımızın dedığını dıkkate almak en mantıklısı toprağa kaçak varsa tesısata enerjı verılemıyecektır

çıkış sigortalarının hepsini kapat sadece ana sigorta açık kalsın hala sayaç dönüyorsa 1 turdan fazla sayaç arızalıdır yoksa tesisattandır.

1-eğer topraklama iyi çekilmemişse faz toprak arası kaçaklarda sigorta atmaz ve sayaç dönmeye başlar
2-başka biri sizin hattan kaçak hat çekmiştir
3-sayaç arızalı olabilir

faz toprak kısa devresi kuvvet le muhtemel...bu arızanı nerde nasıl olduğu araştırılmalı ... bir önemli husus güneş ısı ile su ısıstan sisteme reizistans takılıp takılmadığı kontorl edilmeli konumu incelemeli açık yada kapalı olduğu gözlenmeli bu reiztans ta açık kalmış olabilir ....

arkadasım elektrık sayacına dogru sıgortaları tek tek kapatarak kacagın nerede oldugunu anlamaya calısmalısın bıraz mesatgatlı ama yapmak zorundasın en son sayacın sıgortasını kapatınca donme durarsa bır arkadasın dedıgı gıbı kacak hat cekılmıs olabılır sımdıden kolay gelsın

bendede aynı sorun var elektirk faturum 15 den 175 e cikti sayac diger dairelere gore cok hizli ilerliyor.. elektrikcilerie sordum kimse bilmyior bana bi elktrikci yonlendirimisiniz

bendede aynı sorun var sorunu gidericek elektrikci bulamadım bana yardımcı olun bi zahmet

Moderatör tarafında düzenlendi:
olası nedenler 1-sayaç üzerinde faz nötr uçların ters olması 2-özellikle floresant lambalara direk faz gitmesi 3-nötr toprak karışımı

arkadasım genelde bu olay nötr yerine toprak bagladıgı için olur.benim basıma gemişti..müsterimin birine fazla fatura geliyodu ..daha önce i elektrikçi arkadas nötr çekmek zor oldugu için ..topraklama ya baglamış

Forum istatistikleri

Konular
128,448
Kullanıcılar
450,388
Son üye
ozkanhatira

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri