Elektrik kesintisine son

yacnut666

Üye
Merhaba arkadaşlar ben hobi olarak girip sonrasında üretimhaneye dönüşen akvaryum balığı üretimhaneme elektrik kesintilerinde önüne geçebilmek için ups veya inverter kullanarak güçkaynağı koymayı planlıyorum.
Yalnız aklıma takılan birkaç konu var.
  • Üretimhanemein sigorta panosu trifaze.
  • Üretimhanemede klima veya ısıtıcı bişey yok(doğal gaz).
  • Sistemi direk ana sigortaya bağlıcam.
  • 1500 watt yeterli.
  • Şimdi arkadaşlar ben araba aküsü kullanarak 1500 watt inverteri nasıl bağlarim sigorta panosunda 5 adet sigorta var tamamını beslicek.
  • Yada 1500 watt ups alıp nasıl bağlıcam panoya.
  • Sıkıntı bu sisteme ups veya invertere bağlasam elektirik kesildiğinde devreye girdiğinde haliyle ana sigortaya kadar elektrik gitcek sistem durmazmı yani öncesine mekanik anlamda çekvalf gibi bişey lazımmı varsa devresi ne?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
UPS Sistemi kabaca 3 bölümden oluşur Girişteki alternatif akımın doğrultularak akü grubunu besleyen ünite, bu doğru akımı alternatif akıma çeviren ünite ve anahtarlama devresi.
Yani sadece akü grubu ve inverterle bu iş olmaz bunun için redresör şarj ünitesi gerekir.
UPS'ler çeşit çeşittir online olan tip sürekli devrede kesintiyi hissettirmeyen, kesintide devreye girip yükü besleyen.
UPS kurulumuda işletmesi de pahalı bir çözüm olup yüklenmeye göre besleme süresi sıkıntısı vardır. En uygun en sağlam çözüm jeneratördür.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,376
Kullanıcılar
450,251
Son üye
Salih.38

Yeni konular

Geri