Elektrik motorları

Serdar 19

Üye
kolay gelsin arkadaşlar. Elimde bulunan üç faz motorun maksimum 3.2 amper cekmesi gerekirken her faz farklı [7-11-14 ] amper cekiyor ve termik attırıyor yerinden söktüm atelyeye götürdüm usta başı neolmuş dedi usta motor kavrulmuş dedim sarıma gitmesi gerekiyo dedim tak yerine termiği değiştir yada iptal et bişey olmaz diyo ne yapayım yanlışmı tespit etmişim saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Siz bu akımları nasıl ölçüyorsunuz . Bu işte bir anormallik var .

Herşeyden önce bir motor etiketini görebilir miyiz?

Bu motor nerede nasıl çalışıyor? Nasıl bir ekipmanı döndürüyor? Starter panosu yıldız mı üçgenmi yıldız üçgen mi nasıl yol alıyor? Bu termik attırma esnasında motor klemensinden voltajları ölçtünüz mü? Motor sargı ve meger değerleri varmı ölçtünüz mü?

Herşeyden önce bir motor etiketini görebilir miyiz?

Bu motor nerede nasıl çalışıyor? Nasıl bir ekipmanı döndürüyor? Starter panosu yıldız mı üçgenmi yıldız üçgen mi nasıl yol alıyor? Bu termik attırma esnasında motor klemensinden voltajları ölçtünüz mü? Motor sargı ve meger değerleri varmı ölçtünüz mü?
Ben ortada motor dahi olduğundan şüpheliyim .

motor resmi yok etiket yok baglantı resmi yok sargılar arası ölçülen deger yok biz tartışıyoruz ne olabilir diye. :))

Ekli dosyalar

• IMG_20200102_025726.jpg
    IMG_20200102_025726.jpg
    492.3 KB · Görüntüleme: 30

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,257
Son üye
Ali Mert Esendemir

Yeni konular