Elektrik Proje Mühendisi

elk212

Üye
Elektrik mühendisiyim, teknik bilgi birikimim ve geniş bir proje ve teknik arşive sahibim. Elektrik proje sektöründe çalışmak istiyorum. Ama uygulama deneyimim az. İstanbul Beyoğlu'da ikamet ediyorum. Tercihen Beyoğlu veya yakın bir semtteki bir proje ofisinde, ücretsiz olarak uygulama tecrübesi kazanmak istiyorum. Teknikten uzak, fason çizim yapan yapan ofislerle ilgilenmiyorum.

Evet, benim gibi bir mühendisi ücretsiz çalıştırmak çok mu pahallı geldi? İlan halen geçerli.

Çok merak ediyorum, neden halen bir yanıt alamadığı mı? Acaba bu sitede proje firmasından kimse mi yok? Belirttiğim konumda olan proje firmasından olan mı yok? Fason olmayan proje firması mı yok? Ben ne staj öğrencisiyim, ne de vasıfsız bir mühendis. Büyük ihtimalle sizin hiç haberiniz olmayan proje alanlarını biliyorum ve ücret de talep etmiyorum. Halen bir yanıt alamıyorsam, bunda ilginç bir neden olmalı. Neden acaba?

Ucuza rağbet olmaz, Mühendis bedavaya çalışırım dememeli hele hele dediğiniz doğruysa proje bilgisi olan bir Mühendis böyle bir teklifte bulunmamalı.

Bizde bu zihniyet olduktan sonra teknik insanların değeri hiçbir zaman anlasilmicak.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yorumlarınız için teşekkürler, ama mühendis ücretleri veya hakları veya diğer teknik personellerin durumuyla ilgili epey konu var. Benim ilanımın bu konularla ilgisi yok.

Yaşım 40, mecbur kalıp mesleğimle direk alakalı olmayan bir işte 1 yıl kadar çalıştığımda oldu ama hiç bir zaman bedavaya yada asgari ücret ve biraz üstü gibi Mühendis için aşağılayıcı mertebedeki maaş'a hiç çalışmadım. Bilmem anlatabiliyor muyum? Allah hiç bir Mühendisi öyle maaşlar için çalışmaya da mecbur bırakmasın.

Asgari ücrete çalışıp mesleğin itibarını beş para etmektense pazarda meyve sebze sat daha iyi.

Kendi hayat gerçek ve deneyimlerinizi dogmatik doğrular gibi başkalarına dayatmayın. Ama paylaşmak istiyorsanız da, uygun bir başlıkta bunu yapın.

Yaşım 40, mecbur kalıp mesleğimle direk alakalı olmayan bir işte 1 yıl kadar çalıştığımda oldu ama hiç bir zaman bedavaya yada asgari ücret ve biraz üstü gibi Mühendis için aşağılayıcı mertebedeki maaş'a hiç çalışmadım. Bilmem anlatabiliyor muyum? Allah hiç bir Mühendisi öyle maaşlar için çalışmaya da mecbur bırakmasın.

Asgari ücrete çalışıp mesleğin itibarını beş para etmektense pazarda meyve sebze sat daha iyi.
aynen katılıyorum size sayın yaşlıuzman

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,257
Son üye
Ali Mert Esendemir

Yeni konular

Geri