Elektrik projesi okuma

Okanergur

Üye
Merhabalar ben elektrık projelerının kumanda devresı projelerını otomasyon projelerının okuyup anlamk ıstıyorum bunun ıcın ne yapabılırım ??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kontaktor
Acik kontak
Kapali kontak
Zaman rolesini temsil eden isaretleri
Ogren bunlari bilirsen malzemelerinde nasil calistigini gorevlerini ogrenmissen baslangic icin adim atmis olursun.
Ilk olarak bir motorun start stop ettiren projeyi yorumlamayi takildigin yeri sorarak bunu anlamayi deneyebolirsin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Önce otomasyon kumanda sistemi kompanentlerini iyi öğren. Hangi malzeme ne işe yarar? nasıl çalışır? özellikleri neler? Ben mesleki bilgimin %80'ninden fazlasını teknik lise eğitimime borçluyum 4 yıllık üniversite eğitimi boyunca otomasyon-kumanda sistemi malzemelerinin öğretildiği bir ders almadım, lise mezunu olup Mühendis olan sınıf arkadaşlarım mezun olduklarında toroid trafoya çamaşır makinesi kapağı gibi bir şey bu ne diye soruyorlardı.
Sağlam bir malzeme bilgisi sonrası kumanda devresi nasıl çalışır olayın mantığını öğrenmeye çalışın akabinde uygulama ile tecrübe yapmanız şart. Proje okumak için geri kalanı sembol bilgisinden ibaret.

Önce otomasyon kumanda sistemi kompanentlerini iyi öğren. Hangi malzeme ne işe yarar? nasıl çalışır? özellikleri neler? Ben mesleki bilgimin %80'ninden fazlasını teknik lise eğitimime borçluyum 4 yıllık üniversite eğitimi boyunca otomasyon-kumanda sistemi malzemelerinin öğretildiği bir ders almadım, lise mezunu olup Mühendis olan sınıf arkadaşlarım mezun olduklarında toroid trafoya çamaşır makinesi kapağı gibi bir şey bu ne diye soruyorlardı.
Sağlam bir malzeme bilgisi sonrası kumanda devresi nasıl çalışır olayın mantığını öğrenmeye çalışın akabinde uygulama ile tecrübe yapmanız şart. Proje okumak için geri kalanı sembol bilgisinden ibaret.

Beki ben bu semboller ve sembollerın ozelıklerıne nereden ulasabılırım elınızde dokuman varmıdır arkadasşlar ??

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,227
Son üye
kullanıcı2343

Yeni konular

Geri