Elektrik Sayacım Çalışmıyor

maun72

Üye
Arkadaşlar bozuk olan dijital elektrik sayacı ne şekilde elektrik yazar.Sayacın bozukken bile kullanımı hafızasına yazdığı doğru mu?Teşekkürler...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tabi durumu dilekçeyle ilgili birimlere bildirdim.

bu arada size yeni bir sayaç alıp getirin diye söylemediler mi. bizim yörede sayaç aboneliği kimin adına kayıtlı ise onun adına bir fatura ile yeni sayaçı elektrik idaresine bırakıyorsunuz onlar bağlıyorlar.

al götür kendin tak bizde eleman sıkıntısı var dediler.Tabi ben yanaşmadım buna

bu sitede yardımcı olacak kimse yok mu?

dostum xedaş'a ya siz takın diyeceksiniz. yada dilekçe vereceksiniz benim sayacım bozuldu ben değiştirmek istiyorum.
bizim burada hazır dilekçe vardır sizin orasını bilemem.
vatandaş gelir şahsi bilgileri vs. doldurur. dilekçe üzerinden sayaç değişimi ve mühür kırma seçer.
müşteri mühendisliği bölümü dilekçenizi onaylar ve size sayacını değiştirmenizi
arızalı sayacı bize getirin diye söylemesi lazım.
yeni sayacın yanlış bilmiyorsam faturasını isterler.
bir teknik eleman göndermeleri gerekir ve bu eleman tekrardan mühürler artı sayac ile ilgili form tutar(ilk endeks, sayaç seri no, marka, imal yılı v.s.)
buradan sonra sizn işiniz kalmıyor. kendileride bilgileri sisteme giriyorlar.

Kardeşim kendin monofaze makel 5 yıl garantili elektronik sayaç al 25 tl civarında piyasada rahat bulursun tedaş veya bedaş artık hangisi ise saatle beraber oraya git başvurunu yap gün içinde dğişim olur eskisi gibi sen tak olayı yok artık özelleşti bir çok ilimiz

İlgili kurum düşünsün ... Her abone sayacının başından nöbetmı tutsun.sayacı okumaya gelenler okuma ücreti alıken ii .allahdan korkmasan acımayacamda..
Faturada bir dunya garip ödemeler var resmen soyorlar bizi...

Dilekçenin verdikten sonra bir elektirkçi al değiştir saatini sonra elektirik kurumuna haber ver gelip mühürlesinler burda biz bu şekilde yapıyoruz.

arkadaşım sana tavsiyem biran önce sayacını değiştirip bölgendeki işletmeye eski sayacını ve yeni sayacının faturasını götürmen sayacının arızalı olması endeks kaydetmeme gibi bir durumsa mutlaki sana geriye tüketimlerine göre fark tahakkuk olarak dönüş yapar ihmal etme biran önce değiştirmeye bak

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri