Elektrik teknikerliği

cakir123

Üye
Öncelikle merhaba anadolu teknik lise elektrik elektronik bölümü mezunuyum iki yıllık olan elektrik teknikerliği bölümü hakkında bilgim yok bilgisi olan abilerim bu bölüm hakkında ve iş imkanları için bilgi verir mi ? Bölümü yazayım mı ? Yoksa bi seneye başka bölüm için bir daha sınava mı gireyim ? Teknikerlik için iş çok diyorlar da :D

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu ülkede teknikerlere pek değer verilmez bir yerden işe başlarsan daha faydalı olur.
NOT:Bu benim düşüncem aklını çelmiş gibi olmasın .

teknıkerlık ıle teknısyenlık arasında bı fark yok bende teknıkerlıgı bıtırdım ama bana bır ffaydası olmadı yerınde olsam kpps ye girerim lise mezunu ıken yoksa devlet kurumları onlısans alımı cok az oyuzden hep lise dıplomalı adam alıyorlar ıse bır yerden baslayacaksan da paraya onem verme plc otomasyon işini ogren para onda

Selamlar arkadaşlar. 97 mezunu elektrik teknikeriyim. Dikey geçiş hakkım vardı fakat o zamanlar alttan ders bırakıldığında ilişik kesiliyordu(malum bizde meslek lisesi çıkışıyız kültür derslerinde kendimize pek güven yoktu ve tabiki maddi imkansızlıklar:( ). O zamanlar kpss yoktu kısa yoldan devlet memuru olduk. Eğer sizin için birşey ifade ediyorsa bunca yılın bende bıraktığı tecrübe şunu diyor. Öncelikle yapmanız gereken; ben hangi işi yaparsam mutlu olurum? Sorusunu kendinize sorun. Eğer mutluysanız sizi müşteride bulur parada. Çünkü işini seven insan hiç yorulmaz devamlı üretir ve herzaman tüm zorluklara rağmen pozitif dir. Diploma bana göre karşımıza çıkan kapıları açmaya yarayan anahtardır.
Öyle kişiler tanıyorum elinde anahtar olmasına rağmen kapının arkasındaki bilinmeyenden korkup hiç o anahtarı kullanmayan.
Ve yine öyle insanlar tanıyorum ki elinde anahtar olmamasına rağmen o kapıyı duvarıyla beraber yıkıp geçecek kadar güçlü, bilgili ve özgüvenli olan.
Ama en güzeli tabiki hem diplomalı hem bilgili olmak.
Eğer imkanın varsa ve bu mesleği hangi kademede olursa olsun layıkıyla yapacak kadar seviyorsan oku. Çünki bize gelen ilk emirdir Okumak. Hayırlı günler herkese.

ELEKTRİK İLE İLGİLİ FEN ADAMLARININ YETKİ, GÖREV VESORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİKYAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK te bulunan 1.grup fen adamı olabilmem için En az 3 veya 4 yıl yüksek öğrenim görmem gerekmektedir 1.sınıf fen adamı olabilmem için hangi okula gitmem lazım araştırdıgım kadarıyla böyle bi okul yoktur bana bu konuda yardımcı olunması hususunda gerekenin yapılmasını arz ederim ARKADAŞLAR BUNU ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE MİLLİ EGİTİM BAKANLIGINA MAİL OLARAK ATALIM

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri