Elektrik Ustalarına Basit Sorum ???

berk_kaan

Üye
selam. Staj yaptığım yerde masanın üstünde 3 tane kitli floerasan lambayı koyup yakmıslar.. 3lü uzatma prizine bağlamışlar.. Yeni başlayan birisi olarak ordaki baglantıyı tam goremedım karısıktı.. Nasıl bağladılar.. Orda gordugum 3lü prizin kablosuna baglamıslar.. Birtanede ekstradan gri kablo vardı .. acıklayacak var mı ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kılıtlı florasan derken neyı kast edıyorsun anlayamadım senı bırde resım olsa keske

Kit diye bahsedilen akü kiti , enerji kesildiğinde kapasitesi ölçüsünde belli bir süre aydınlatmanın devamlılığını sağlar. Ekstra kablo akü kitinin harici beslemesi içindir. Anahtardan beslemeye kalkarsan anahtar kapalıyken kit şarj olmamış olur onun da nedeni budur.
Nette envayi çeşit marka modelin devre şeması var biraz araştır.

Kit diye bahsedilen akü kiti , enerji kesildiğinde kapasitesi ölçüsünde belli bir süre aydınlatmanın devamlılığını sağlar. Ekstra kablo akü kitinin harici beslemesi içindir. Anahtardan beslemeye kalkarsan anahtar kapalıyken kit şarj olmamış olur onun da nedeni budur.
Nette envayi çeşit marka modelin devre şeması var biraz araştır.

peki 3 floresanı nasıl bağlayıp aydınlatabilirsiniz 3'lü prizin kablosuna bağlayarak ??

Alacağın bir faz bir nötr arkadaş ister üçlü priz ister beşli priz ne farkeder :)
Akü kit beslemesini lamba fazına birleştirmiştir. Size dedim nette devre şemaları var biraz araştırın.

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri