endüktif %0 kapasitif %0 işte seyredin

kusura bakmayın ama siz bu yazıyı ya kasıtlı yazdınız yada hic okumadan yazdınız ,
ben maksadımız piyasadaki mevcut mikro islemcili rolelerin yetersiz kaldıgı yerlerde işe yarayacak ve diger dinamik cozum sunan buyuk firmalara gore cok ekonomik bir sistemi kompanzasyon yapan elektirikci arkadaslara sunmak dedim , burada nasıl ve kime karsı bir sinsilik var dogrusu hiç anlamıs degilim , eger endiseniz simens ve abb gibi firmaların kar oranlarının dusmesi ise merak etmeyin deveden bir kıl koparmakla deve cıplak kalmaz

Sn. impuls;

İthamınızı kime karşı yaptığınızıda bir yazmış olsaydınız daha iyi olacaktı.

kusura bakmayın ama siz bu yazıyı ya kasıtlı yazdınız yada hic okumadan yazdınız ,
ben maksadımız piyasadaki mevcut mikro islemcili rolelerin yetersiz kaldıgı yerlerde işe yarayacak ve diger dinamik cozum sunan buyuk firmalara gore cok ekonomik bir sistemi kompanzasyon yapan elektirikci arkadaslara sunmak dedim , burada nasıl ve kime karsı bir sinsilik var dogrusu hiç anlamıs degilim , eger endiseniz simens ve abb gibi firmaların kar oranlarının dusmesi ise merak etmeyin deveden bir kıl koparmakla deve cıplak kalmaz

harbiden bu konuda acayip ön yargılıyım ama bende bu önyargıyı oluşturan yine
biz kendimiziz.tuhaf biçimde.

kimsede kusura bakmasın kardeşim ben şu yazılanlardan sonra kompanzasyon yaptığım hertarafa bu roleyi takacağım ben kendi gözlerimle gördüysem bu değerleri bu bana yeterli ...arkadaşlarında görsün dedim ancak seyrettinizmi bilmiyorum seyrettikten sonrada önyargılıysanız noter tutup onaylattıracağım inanın .

ben bilmiyormuyum dinamik kompanzasyonu .Dinamik kompanzasyon piyasa şartlarında çok pahalı eminimki tüm işletmeler içinde pahalıdır .öyleyse yarı dinamik kompanzasyon normal şartlarda en iyi çözümdür .
kompanzasyon konusunda kapasitif cezaya giren arkadaşların yakınmalarını burdanda piyasadanda duyuyorum görüyorum .klasik kompanzasyon artık yavaş yavaş erimeye başladı çünkü artık sistemlerde balastlı floresan lambalar yok elektronik balastlı floresan lambalar var artık sistemlerde upsler yeralmaya başlıyor artık sistemler üzerinde kapasitif yükler yaratan cihazlar yavaş yavaş çoğalıyor
Tamam eskiden endüktif yükler çoğunluktaymış ama onların yerini artık kapasitif yükler alıyor veya her ikisi alıyor .kuralda bildiğiniz gibi kapasitife karşı endüktif yük basmak .bu sistemi gruparge yapmasaydı bile başkalarıda yapacaktı ama SIRF yaptıkları düşündükleri için kendilerini tebrik etmeye değmezmi sizce ? .:(

kimsede kusura bakmasın kardeşim ben şu yazılanlardan kompanzasyon yaptığım hertarafa bu roleyi takacağım ben kendi gözlerimle gördüysem bu değerleri bu bana yeterli ...arkadaşlarında görsiün dedim ancak seyrettinizmi bilmiyorum seyrettikten sonrada önyargılıysanız noter tutup onaylattıracağım inanın .

ben bilmiyormuyum dinamik kompanzasyonu ama piyasa şartlarında çok pahalı eminimki tüm işletmeler içinde pahalıdır .öyleyse yarı dinamik kompanzasyon normal şartlarda en iyi çözümdür .
kompanzasyon konusunda kapasitif cezaya giren arkadaşların yakınmalarını burdanda piyasadanda duyuyorum görüyorum .klasik kompanzasyon artık yavaş yavaş erimeye başladı çünkü artık sistemlerde balastlı floresan lambalar yok elektronik balastlı floresan lambalar var artık sistemlerde upsler yeralmaya başlıyor artık sistemler üzerinde kapasitif yükler yaratan cihazlar yavaş tavaş çoğalıyor tamam eskiden endüktif yükler çoğunluktaymış ama onların yerini artık kapasitif yükler alıyor veya her ikisi alıyor .kuralda bildiğiniz gibi kapasitife karşı endüktif yük basmak .bu sistemi gruparge yapmasaydı bile başkalarıda yapacaktı ama yaptıkları düşündükleri için kendilerini tekrar burdan tebrik ediyorum .

Sn. zefiran;

Biz sizin hangi ürünü kullanıp kullanamıyacağınıza tabiki karışamayız. Ancak size tavsiyem cos.fi nin 1 olması tabiki güzel birşeydir. Ama inanın ki 0.99 da çok iyi bir değerdir. illede 1 yapacam diye uğraşmaya değeceğini düşünmüyorum. daha önceki hazılarımda belirttiğim gibi 20mS nin altında değişen yüklerde sizin bu sisteminiz tabiki faydalı olacaktır. Ama maliyetlerini çok iyi hesaplamak gerek.

Bu arada kapasitif eğer çok ise kondansatör yerine reaktör bağlayıp kapasitifi azaltınız. Buda bir yöntemdir.

Ayrıca noter çağırmanıza gerek yok görünen köy sadece elektrik yol ve su ister. Kalın sağlıcakla.

bizim amacımız 1 yapmak değildi sistem kapasitiften cezaya giriyordu bunu önleyelim dedik .1 olması zaten teorik olarak mümkün değildir .sürtünme nasıl yüzde 0 olmuyorsa cos fi de olmaz olamaz . o değerler anlık değerlerdir .

kimsede kusura bakmasın kardeşim ben şu yazılanlardan sonra kompanzasyon yaptığım hertarafa bu roleyi takacağım ben kendi gözlerimle gördüysem bu değerleri bu bana yeterli ...arkadaşlarında görsün dedim ancak seyrettinizmi bilmiyorum seyrettikten sonrada önyargılıysanız noter tutup onaylattıracağım inanın .

ben bilmiyormuyum dinamik kompanzasyonu .Dinamik kompanzasyon piyasa şartlarında çok pahalı eminimki tüm işletmeler içinde pahalıdır .öyleyse yarı dinamik kompanzasyon normal şartlarda en iyi çözümdür .
kompanzasyon konusunda kapasitif cezaya giren arkadaşların yakınmalarını burdanda piyasadanda duyuyorum görüyorum .klasik kompanzasyon artık yavaş yavaş erimeye başladı çünkü artık sistemlerde balastlı floresan lambalar yok elektronik balastlı floresan lambalar var artık sistemlerde upsler yeralmaya başlıyor artık sistemler üzerinde kapasitif yükler yaratan cihazlar yavaş yavaş çoğalıyor
Tamam eskiden endüktif yükler çoğunluktaymış ama onların yerini artık kapasitif yükler alıyor veya her ikisi alıyor .kuralda bildiğiniz gibi kapasitife karşı endüktif yük basmak .bu sistemi gruparge yapmasaydı bile başkalarıda yapacaktı ama SIRF yaptıkları düşündükleri için kendilerini tebrik etmeye değmezmi sizce ? .:(

bende zaten dinamik kompanzasyonun yani tristör kontrollü
kompanzasyon taraftarıyım ve açıkcası bu cihazların şu anki
reaktif kontrol rölesi fiyatlarına inmesi taraftarıyım

indüktif akımlarla kapasitif akımların dengelenmesi bilinen bir şey
sadece devreye kondansatör gibi bobinde bağlamak lazım,bilindiği gibi

derdimiz ucuz ve %1 hata yapan tristörlü reaktif kontrol rölesini
en paratik meydana getirmek.değerli ustalarımız mesleklerinde en iyiler
kendi tristörlü kompanzasyon sistemimizi yapalım diye başlık var
teknik olarak baya bi incelenmiş o başlıkta.başka söze gerek yok gibi.

bahsi geçen gruparge çihazın fiyatı ne kadardır? bilgi nereden alabilirim? sadece röle fiyatı.

BAŞARILARINDAN ÖTÜRÜ GRUPARGE'Yİ TEBRİK EDERİM

VE HERKESE ÖRNEK TEŞKİL ETMESİNİ DİLERİM saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler