Endüstriyel / Ev tipi Çamaşır Makinası Arıza Tamir

slm ali ustam işyerindeki bulaşık makinasının prosestadı suyu aldıktan sonra makinaya start veriyorum kısa bir süre calıştıktan sonra tekrar su almaya başlıyo bazen 2 defa arka arkaya yaptığı oluyo presostat ayarını nasıl yapa bilirim

2 farklı hata olasılığı var
1) Su basıncın düşük olabilir, filitre tıkalı olabilir
2)Su seviye anahtarınıza hava basıncı sağlayan hazne ve hortum (kireç,deterjan) artıkları ile tıkalı

Öncelikle bu olasılıkları ortadan kaldırın sonrasında seviye şalterinde daha önceden müdahele edilmiş ise MUTLAKA değiştirin.ayar işlemine güvenmeyin aşırı hassas olup fabrika ayarlarını standart basınçlar altında makinalar yapabilir.

Selam arkadaşlar arçelik 4100 model çamaşır makinası var kapı swici arızalanmış 3 tane kablo var sökerken renklerine bakmadan söktüm swici yeni buldum (2 hafta önce açmıştım makinayı)kablo renklerini hatırlamıyorum şemasıda yok makina şimdi çalışmıyor. "C" "N" "L" harfleri ve Turuncu - kırmızı ve su pompasına giden ince kırmızı kablo var.bana acil yardım

L= VOLTAJ GİRİŞİ [KIRMIZI]

N= TÜM MAKİNANIN NÖTÜRÜ [Kırmızı ince Kablo

C=(L) DEKİ GERİLİMİN GİTMESİ GEREKEN KONTAK [TURUNCU]

Son düzenleme:
makinaya start veren parcaları konrtol et.

Selam,bu foruma şimdi üye oldum,
Forumu incelerken bendede olan bir sorun dikkatimi çekti ve bana yardım edebileceğinizi düşünerek üye olmaya karar verdim.
Sorunum şu:
Eski Bir Bosch 5 programlı çift sepetli bulaşık makinam var.Bu makina uzun süre su alıyor bir yıkamayı
2 saattanda uzun sürede yapıyor hatta çok zaman yarıda kesiyor.Ventilde arıza olabilir dediler ventili söktüm taktım yararı olmadı.Sonra ventili değiştirdim yine aynı,
Şimdide Presostat da olabilir deniyor.
Maddi durumum yeterli değil yüksek tamir ücreti ödiyemem son çare bu makinadan vaz geçeceğim.
Bu presostat makinanın neresindedir.buraya giden hortumlarda tıkanma falan varsa açabilirim,veya yapabileceğim sizin önerebileceğiniz bir şey varsa lütfen yardım edin.
Saygılarımla...

ustalarım kolay gelsin ben öğrenciyim ve bir sorum olacak sizlere. çamaşır makinem çok az su alıyor bu presostat aletinin bi ayarı varmıdır

s.a kapı kilidi bozuktu tamir ettim çalıştı sonrasıda facia. beyindeki kartta orta sokette takılı olan 3 kanal yanmış onlara kablo atladım fakat normal yıkama harici herşeyi yapıyor su alıyor boşaltıyor sıkma yapıyor fakat normal yıkama sag sol dönme yapmıyor.beyinde btb 15 700baf yanmış olmasından şüpheleniyorum .beyinde sanki saat gibi dönmüyor.acaba siz ne dersiniz kartın yenisi ne kadar uğraşmaya değermi saygı ve selamlar hayırlı işler dilerim.
[email protected]

slm.bi sorum olacaktı sanayi tip çamaşır makinaları - kurutma makinalarının tamirini ögrenmek ıstıyorum.varmıdır kursları????

Selam,bu foruma şimdi üye oldum,
Forumu incelerken bendede olan bir sorun dikkatimi çekti ve bana yardım edebileceğinizi düşünerek üye olmaya karar verdim.
Sorunum şu:
Eski Bir Bosch 5 programlı çift sepetli bulaşık makinam var.Bu makina uzun süre su alıyor bir yıkamayı
2 saattanda uzun sürede yapıyor hatta çok zaman yarıda kesiyor.Ventilde arıza olabilir dediler ventili söktüm taktım yararı olmadı.Sonra ventili değiştirdim yine aynı,
Şimdide Presostat da olabilir deniyor.
Maddi durumum yeterli değil yüksek tamir ücreti ödiyemem son çare bu makinadan vaz geçeceğim.
Bu presostat makinanın neresindedir.buraya giden hortumlarda tıkanma falan varsa açabilirim,veya yapabileceğim sizin önerebileceğiniz bir şey varsa lütfen yardım edin.
Saygılarımla...

Bu siteye büyük umutlarla üye olmuştum ve bir konuda yardıma ihtiyacım oldu, tarih 14.11.2009... evet bunca yıl geçmiş ve hala lütfedip cevap yazan bir usta yok, yardım alamadıktan, veya yardım edemedikten sonra bir forma üye olmanın ne yararı varki.
Saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri